Slovenská Tatra prinesie na IDEB 2021 vozidlá 4×4 a 6×6, ktoré budú vyrábané na Slovensku

BRATISLAVA – Na medzinárodnej výstave obranného priemyslu v Bratislave nebude už tradične chýbať zastúpenie produktov domáceho obranného priemyslu.

Hlavným ťahúňom spoločností združených v skupine CSG (Czechoslovak Group) budú predovšetkým vozidlá na platforme 4×4 či TATRA TACTIC 6×6 od slovenskej spoločnosti Tatra Defence Slovakia, ktoré sa budú vyrábať v trenčianskom závode. Portfólio domáceho výrobcu z Považia doplní tiež tanková či delostrelecká munícia a špeciálny kontajner mobilnej letovej riadiacej veže, ktorý banskobystrická spoločnosť exportuje do celého sveta.

„Sme radi, že práve na domácom podujatí IDEB 2021 v Bratislave budeme môcť svetu ukázať ponuku špičkových vozidiel značky Tatra na podvozkoch 4×4 a 6×6, ktorými sa budeme uchádzať o pozornosť doma i v zahraničí,“ uviedol Michal Baláž, generálny riaditeľ spoločnosti Tatra Defence Slovakia a dodal: „Tatra sa nedávno vrátila na Slovensko a my plánujeme naštartovať jej výrobu tak, aby sme znovu oživili domáci obranný priemysel, čomu je priamo naviazaný aj rast zamestnanosti v regióne Považia.“

Stánok spoločnosti bude pozostávať z výrobkov viacerých spoločností. Tatra Defence Slovakia tu vystaví spevnenénákladné vozidlo TATRA TACTIC 6×6, univerzálne štvorkolesové vozidlo na platforme 4×4, ktoré je vhodné na bojové nasadenie, prieskumné misie či hliadkovanie. Dvojicu vozidiel pritom bude vyrábať na domácej pôde v priestoroch bývalého VOP v Trenčíne. „Tatra sa vrátila na Slovensko a preto tieto vozidlá budú vznikať práve tu – doma na Slovensku. Ide o vozidlá, ktoré ponúkajú plnú kompatibilitu so štandardmi NATO, pričom tiež plne vyhovujú potrebám OS SR a umožňujú tak efektívne nasadenie v misiách OSN / NATO, ako aj pri vnútornej ochrane územia Slovenskej republiky,“ vysvetľuje Michal Baláž.

Expozíciu zástupcov domáceho obranného priemyslu z Považia, ktorý bude združený pod hlavičkou materskej skupiny CSG (Czechoslovak Group) ďalej doplní portfólio tankovej i delostreleckej munície od ZVS Armory. Na stánku tiež bude možné vidieť najnovší mínomet ANTOS či špeciálny veliteľský kontajner s prístavbou z mobilnej riadiacej letovej veže DISK 2 od banskobystrickej MSM.

Bratislavský IDEB 2021 otvorí svoje brány už v stredu, 25. augusta 2021 a aj napriek prebiehajúcej pandémii koronavírusu je dôkazom toho, že veľtrhy obranného priemyslu majú svoje pevné postavenie. Stánok spoločnosti Tatra Defence Slovakia je možné nájsť v Hale D na stánku č. 101.