Detektív Colombo: Remišovci nie sú vôbec vedci

Poslankyňa Veronika Remišová a Milan Remiš nemajú žiadne výsledky, ktoré by registrovali svetové databázy vedeckých článkov. Ide o databázy Web of Science a Scopus. Vyľadávanie v týchto databázach ukázalo výsledok nula. Dané databázy sú základom posudzovania vedeckej činnosti nielen v Slovenskej republike, ale aj v akejkoľvek krajine sveta.

Poslankyňa Veronika Remišová kritizuje prideľovanie finančných prostriedkov zo zdrojov Európskej únie na vedu. Je to bez ohľadu na to, či má, alebo nemá skúsenosti s výsledkami vedeckej činnosti. Jej manžel bol donedávna členom monitorovacieho výboru, ktorý sa zaoberá prideľovaním peňazí na vedu. Remišová tvrdí, že jej manžel má vedecké vzdelanie a dlho pracoval v oblasti podpory vedy a inovácií, do výboru bol nominovaný pred jej vstupom do politiky. Vo výbore bol, ale už nie je. Ani manžel poslankyne Veroniky Remišovej nemá výsledky výskumu, ktoré by registrovali svetové databázy vedeckých článkov a konferencií.

Web of Science Core Collection je online akademická služba založená spoločnosťou Thomson Reuters, čo je divízia divízia Reuters, v súčasnosti poskytovaná spoločnosťou Clarivate Analytics. Poskytuje prístup k 7 databázam: Science Citation Index (SCI), Social Sciences Citation Index (SSCI), Arts & Humanities Citation Index (A & HCI), Index Chemicus, Current Chemical Reactions, Conference Proceedings Citation Index: Science a Conference Proceedings Citation Index: Social Science and Humanities. Obsah tejto databázy zahŕňa viac než 10 000 najvýznamnejších odborných časopisov z celého sveta vrátane Open Access časopisov a viac ako 110 000 konferenčných príspevkov. Pokrýva prírodné vedy, sociálne vedy, umenie a humanitné vedy od roku 1900 vo 256 disciplínach.
Scopus, najnovšia verzia oficiálneho názvu znie SciVerse Scopus, je bibliografická a abstraktná databáza a nástroj na sledovanie citácií článkov publikovaných vo vedeckých časopisoch. Indexy odrážajú stav v 24 000 titulov vedeckých publikácií v technických, lekárskych a humanitných vedách približne 5 000 vydavateľov. Databáza indexuje vedecké časopisy, konferenčné materiály a knihy, ako aj „odborné“ časopisy (Trade Journals). Prevádzkovateľ a vlastník Scopus je Elsevier Publishing Corporation. Databáza je k dispozícii na základe predplatného prostredníctvom webového rozhrania. Vyhľadávač je integrovaný s vyhľadávačom Scirus na vyhľadávanie webových stránok a patentovej databázy. Databázy má k dispozícii Ústredná knižnica Slovenskej akadémie vied (SAV).
Firma Milana Remiša a Veroniky Remiśove Papageno, s. r. o. nakupovala pre niektoré ústavy SAV letenky.