Zbigniew Macura CEO Allianz Partners

BRATISLAVA / PRAHA – Zbigniew Macura sa stáva CEO Allianz Partners pre Českú republiku a Slovensko.

Od októbra 2021 sa novým generálnym riaditeľom spoločností AWP Solutions SR a ČR a AWP P&C Česká republika skupiny Allianz Partners stáva doterajší prevádzkový riaditeľ Ing. Zbigniew Macura Ph.D., MBA. Na pozícii vystriedal Agnieszku Krupa, ktorá po viac ako 5 rokoch vo vedení spoločnosti postúpila na novú pozíciu v rámci skupiny.

Zbigniew Macura nastúpil do Allianz Partners v roku 2010 ako prevádzkový riaditeľ pre Českú republiku a Slovensko. Od roku 2016 zastával pozíciu regionálneho prevádzkového riaditeľa (RCOO) pre oblasť severnej a východnej Európy. Pred kariérou v Allianz Assistance pôsobil Zbigniew na vedúcich pozíciách v oblasti globálneho riadenia projektov av medzinárodných telekomunikačných firmách.

Zbigniew vyštudoval VUT v Brne a získal titul Ing. so špecializáciou na aplikovanú mechaniku. Neskôr na rovnakej škole dosiahol titul Ph.D. Absolvoval aj Nottingham Trent University v Anglicku s titulom MBA.

So svojimi bohatými skúsenosťami sa Zbigniew zameria predovšetkým na rozvoj obchodov, zákaznícku orientáciu poskytovaných služieb a na konsolidáciu organizácie a produktov v súlade s celosvetovou stratégiou skupiny Allianz.

„Som rád, že môžem nadviazať na prácu Agnieszky Krupa ak svojej novej úlohe pristupujem s veľkou zodpovednosťou. Za svoje hlavné úlohy považujem potvrdenie vedúceho postavenia spoločnosti na trhu hlavne v oblasti prvotriednej zákazníckej skúsenosti. V tom bude kľúčovú úlohu hrať digitalizácia a uvedenie nových produktov s dôrazom na spokojnosť súčasných i budúcich zákazníkov s našimi službami“, uviedol Zbigniew Macura k svojmu vymenovaniu.

Allianz Partners je súčasťou najväčšej poisťovacej skupiny na svete Allianz SE. V Českej republike pôsobí od roku 1997. Vďaka unikátnemu prepojeniu asistenčných a poisťovacích služieb ponúka kompletné riešenie v domácnosti aj na cestách. Celosvetovo pôsobí vo viac ako 80 krajinách a svoje produkty ponúka už viac ako 70 rokov.

Skupina Allianz Partners je svetovým lídrom v oblasti B2B2C poistenia a asistencie a ponúka globálne riešenie zahŕňajúce oblasti zdravia a životného štýlu, cestovné poistenie, automobilový priemysel a asistenčné služby. Naši špecialisti novo definujú poisťovacie služby tým, že vyvíjajú high-tech a zároveň high-touch produkty a riešenia pripravené na budúcnosť, ktoré idú nad rámec tradičného poistenia. Naše produkty sú bez problémov integrované do obchodných modelov našich partnerov alebo predávané priamo koncovým zákazníkom. Sú dostupné prostredníctvom štyroch komerčných značiek: Allianz Assistance, Allianz Automotive, Allianz Travel a Allianz Care. Našich 19 400 zamestnancov, ktorí pôsobia vo viac ako 75 krajinách, hovorí 70 jazykmi, rieši viac ako 58 miliónov prípadov každý rok a sú motivovaní vždy urobiť niečo navyše.

 

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.