Ukrajinskí lekári dostanú za vírus príplatky 300 %

KYJEV –  Ukrajinská vláda na poslednom mimoriadnom rokovaní schválila až 300% doplatky k mzdám lekárov, ktorí zápasia s COVID-19. Informuje o tom tlačová agentúra UNIAN.

Na mimoriadnom zasadnutí schválila Kabinet ministrov Ukrajiny prirážky k lekárom, ktorí zápasia s COVID-19, vo výške až 300% mzdy. Oznámil to v svojom komunikačnom kanáli Telegram poslanec Alexej Gončarenko  „Kabinet ministrov schválil tarify za  liečbu pacientov s COVID-19, ktoré umožnia lekárom pracujúcim s takýmito pacientmi začať platiť príplatky až do výšky 300%,“ napísal.

Ako UNIAN uviedol skôr, 1. apríla 2020 prezident Vladimír Zelenskij podpísal zákon „o zmene a doplnení niektorých legislatívnych aktov Ukrajiny zameraný na zabezpečenie dodatočných sociálnych a ekonomických záruk v súvislosti s rozšírením koronavírusovej choroby (COVID-19)“, ktorý parlament schválil 30. marca. Zákon predovšetkým ustanovuje príplatok do výšky 300% mzdy pre lekárov a ostatných pracovníkov zapojených do liečby pacientov s COVID-19, a pre sociálnych pracovníkov, ktorí poskytujú služby občanom doma, až do výšky 100% mzdy.