Štvrtý deň festivalu Symfónia umenia: hudba a tanec na vlnách tanga na Štrkoveckom jazere

BRATISLAVA – The Ladies Ensemble zahrá tie najpôvabnejšie tangá všetkých čias ale aj hudbu typickú pre toto obdobie.

Podujatie je na pontóne na Štrkoveckom jazere, Stropkovská 11, Bratislava.

“Predvedieme vám ako tango argentino znie ale výnimočne tento večer aj ako sa tancuje. A samozrejme …pozývame vás do tanca, pozývame na milongu!” Píšu organizátori dnešného dňa.

Účinkuje The Ladies Ensemble. Mária Štúrová,soprán Anežka Kara, 1.husle Andrea Benická, 2.husle Zdenka Galandová,viola Lujza Ďurišová,violončelo Vanessa Sarkozi, kontrabas Ana Vyparinová Krsmanovic, akordeón Zita Sopková, klavír Jozef Banyák, cajón.

Tango, tanec, ktorý si generácie tanečníkov odovzdávali z pokolenia na pokolenie, sa zrodil v slumoch a biednych uličkách Argentíny. Viac ako storočie bol pokladaný za priveľmi hriešny pre spoločenské sály. Začiatkom 19. storočia sa po istých zmenách a úpravách stal v Európe veľmi oblubený a módny. Hoci je to prekvapujuce, nie je tažke naučiť sa ho tancovať. Tanečník veľmi ľahko zvládne základné tanečné figúry. Avšak tajomstvo zmocnenia sa dráhy tanga spočíva v zaujatí správneho postavenia a v dosiahnutí nepolapiteľného mačacieho pohybu.

V roku 2009 bolo tango zapísané na zoznam nehmotného kultúrného dedičstva ľudstva UNESCO. Zápis je spoločný pre Argentínu a Uruguaj.