Sberbank zmení logotyp dnes názov na Sber

MOSKVA –  Nové logo organizácie je modro-žlto-zelený nedokončený kruh s jednou zelenou značkou začiarknutou vo vnútri loga a slovom „Sberbank“. Banka o neho požiadala v máji 2019. Náklady na rebranding sa odhadujú na 2,5 miliárd rubľov alebo 300 mil. USD.

Sberbank oficiálne predstavila logo, na ktorom sa rozhodla upustiť od slova „bank“. Nová ochranná známka sa skladá z písma „Sberbank“, ktoré je vyhotovené zelenou farbou, a z nedokončeného kruhu s prechodom modrej, žltej a zelenej farby a so začiarknutím vo vnútri.

Otkrytoje akcionernoje obščestvo SberbanRossii   azbukou Открытое акционерное общество “Сбербанк России”, doslova “Verejná akciová spoločnosť Sberbank Rusk b je ruská univerzálna banka so sídlom v Moskve. Je najväčšou bankou v Rusku a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov, a treťou najväčšou bankou v Európe. Na Slovensku pôsobila od roku 2013 do roku 2017 formou podniku s obchodným menom Sberbank Slovensko. Sber je najväčšia komerčná banka v Európe. Má 92, 6 miliónov klientov fyzických osôb a 2, 6 miliónov klientov právnických osôb.