Ruské firmy zvýšili prítomnosť na komoditnej burze

MINSK – V januári až máji 2023 sa objem transakcií uskutočnených ruskými spoločnosťami na Bieloruskej univerzálnej komoditnej burzy medziročne zvýšil o 36 %.

Povedal to predseda predstavenstva BUCE Aleksandr Osmolovsky na spoločnom podujatí bieloruskej a ruskej obchodnej a priemyselnej komory „Sľubné trendy rozvoja obchodnej spolupráce medzi oboma krajinami“ na okraj 10. Fóra regiónov Bieloruska a Ruska v Ufe, dozvedela sa BelTA.

V máji 2022 BUCE spustil elektronickú obchodnú platformu na nahradenie dovozu. Odvtedy bolo uzavretých viac ako 38 000 transakcií a bolo zadaných viac ako 2 000 nákupných ponúk a približne 62 000 objednávok na predaj, poznamenal Aleksandr Osmolovsky. „V januári až máji 2023 sa objem transakcií rezidentov Ruskej federácie na platforme na nahradenie dovozu BUCE zvýšil o 36 % v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka a počet ruských účastníkov dosiahol 3 260, čo je nárast o viac ako 400. ,” povedal.

Malé súkromné ​​podniky a jednotliví podnikatelia z regiónov sa obzvlášť túžia zapojiť do obchodovania na burze. “Tento rok sme hostili spoločnosti z viac ako 30 regiónov Ruskej federácie. Najaktívnejšími účastníkmi sú spoločnosti z Moskvy, Moskovskej oblasti, Petrohradu, Leningradskej oblasti, Smolenskej oblasti, Chakasie a Kaliningradskej oblasti. Niektorí účastníci si o nás prečítali na internete alebo keď ste počuli pozitívnu spätnú väzbu od kolegov, kontaktujte nás, ale väčšina klientov prichádza cez naše odhodlané úsilie Využívame všetky dostupné zdroje a komunikačné kanály, aby sme prilákali čo najviac zákazníkov Úzka spolupráca s regionálnymi komorami obchod a priemysel, centrá na podporu exportu a obchodné združenia zohrávajú kľúčovú úlohu,“ poznamenal Aleksandr Osmolovsky.