Rusi a Rusky postupne neskôr odídu do dôchodku

Premiér vlády ruskej federácie Dmitrij Medvedev predstavil parametre dôchodkovej reformy. Reforma by mala platiť od roku 2019. Podľa prepočtov by sa mal priemerný ročný dôchodok zvýšiť o 1000 rubľov, čo je približne 14 EUR. Tu sú parametre reformy.

Zvýšenie veku odchodu do dôchodku bude postupné a začne sa 1. januára 2019.
Odchod do dôchodku pre mužov sa do roku 2028 zvýši na 65 rokov.
Vek odchodu do dôchodku pre ženy sa do roku 2034 zvýši na 63 rokov.
Prvým ovplyvneným zvýšením veku odchodu do dôchodku budú muži narodení v roku 1959. a ženy narodené v roku 1964: odídudo dôchodku vo veku 61 rokov a 56 rokov.
Reforma umožní zvýšiť dôchodky pre súčasných dôchodcov o takmer 1000 rubľov. za rok.
Vek vymenovanie sociálnych dôchodkov (penzií, ktoré sú účtované k tým, ktorí sa oficiálne získal požadovaný pracovné skúsenosti), bude zvýšená na 68 rokov pre ženy (v súčasnosti 60 rokov) a 70 rokov u mužov (v súčasnosti 65 rokov).
Dôchodkový vek ľudí s predčasným dôchodkom sa zvýši o osem rokov pre učiteľov, zdravotníkov, rovnako ako umelci, rovnako ako až na 60 rokov u mužov a 58 rokov u žien, ktoré pracujú v ďalekom severe alebo v oblastiach ekvivalentných ďalekom severe. Táto iniciatíva nebude mať vplyv na tých, ktorí pracujú v ťažkých podmienkach (baníci, pracovníci v železničnej doprave atď.).
Dôchodková reforma nebude mať vplyv na tých, ktorí dostávajú poistenie dôchodky zo sociálnych dôvodov, ako sú ženy, čo je vzdelávanie zdravotne postihnutých detí do ôsmich rokov, ženy, ktoré porodili päť alebo viac detí, zrakovo postihnuté skupiny 1 a niektorých ďalších kategórií občanov.