Prezident Kazachstanu dnes prijal ministra Korčoka

NUR-SULTAN – Prezident Kazachstanu Kassym – Žomart Tokajev prijal ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenska Ivana Korčoka, informuje tlačová agentúra Kazinform s  odvolaním sa na tlačovú službu Akordy.

Počas stretnutia strany diskutovali o perspektívach kazašsko-slovenských vzťahov s dôrazom na posilnenie obchodnej, hospodárskej a investičnej spolupráce. Uvažovalo sa aj o otázkach zaistenia regionálnej bezpečnosti v kontexte stabilizácie situácie v Afganistane.

Kassym-Jomart Tokajev, ktorý privítal slovenského ministra, poznamenal, že jeho návšteva Kazachstanu je dôležitým impulzom pre rozvoj bilaterálnej spolupráce. – Vaša návšteva sa zhodovala s dôležitým dátumom v histórii Kazachstanu. O dva mesiace oslávime 30. výročie našej nezávislosti. Slovensko si v budúcom roku pripomenie podobný míľnik vo svojej histórii. V roku 2019 sme otvorili veľvyslanectvo v Bratislave, čo zase dokazuje náš záväzok úzkej spolupráce s vašou krajinou v mnohých oblastiach, poznamenala hlava štátu.

Prezident informoval ministra o opatreniach prijatých v Kazachstane na boj proti ochoreniu COVID-19, o úsilí stabilizovať situáciu v Afganistane a poskytnúť tejto krajine humanitárnu pomoc.

Ivan Korchok poďakoval Kassymovi-Žomartovi Tokajevovi za príležitosť stretnúť sa a zablahoželal mu k nadchádzajúcemu výročiu nezávislosti. Slovenský diplomat v mene vedenia Slovenska vysoko ocenil vedenie hlavy štátu pri modernizácii Kazachstanu, zlepšovaní blahobytu ľudí a posilňovaní bezpečnosti krajiny.

Na záver stretnutia prezident odovzdal prezidentke Slovenska Zuzane Čaputovej srdečné želanie a vyjadril nádej, že budúci rok bude môcť navštíviť Kazachstan.

Fotografie: www.kazinform.kz