Povinné vakcíny štátnym zamestnancom v Ukrajine

KYJEV – Parlament Ukrajiny rozhodol, že štátni zamestnanci musia mať za sebou aspoň jedno očkovanie. Ak ho nemajú, tak si musia vybrať neplatené voľno.

Pri nedodržaní nariadenia parlamentu zamestnávateľ a súčasne zamestnanec platia pokuty po 9 000 USD.

Ukrajina používa vakcíny z USA, Veľkej Británie a z Čínskej ľudovej republiky. Vo východnej časti Ukrajiny kde prebieha vojenský konflikt sa obyvatelia očkujú ruskými vakcínami.

Ukrajina  je štát vo východnej Európe. Je druhou najväčšou krajinou Európy po Rusku. Hraničí so siedmimi štátmi: so Slovenskom  (98 km), Maďarskom  (103 km), Rumunskom (531 km),  Moldavskom (939 km), Ruskom (2 245 km), Bieloruskom (891 km) a Poľskom (428 km). Celková dĺžka ukrajinských hraníc predstavuje 4 558 km. Južná hranica je tvorená Čiernym a Azovským morom, pričom medzi týmito dvoma morami sa nachádza polostrov Krym. Hlavné mesto Kyjev leží na Dnepri, najväčšej ukrajinskej rieke.

Ukrajina získala nezávislosť v roku 1991 po rozpade Sovietskeho zväzu, pričom je aj zakladajúcim členom Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ). Ukrajina je unitárny štát, ktorý sa administratívne delí na 24 oblastí, dve mestá s osobitným štatútom (Kyjev a Sevastopoľ) a Krymskú autonómnu republiku. Polostrov Krym vrátane mesta Sevastopoľ bol v marci 2014 pripojený k Ruskej federáciou. Tento akt Organizácia spojených národov neuznala.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.