Nomad blockchain bridge stratil 200 mil. USD

NEW YORK . Hackeri ukradli takmer 200 miliónov dolárov v kryptomene z Nomad blockchain bridge, uvádza CNBC s odvolaním sa na zdroje.

“Hackeri pri ďalšom útoku zobrali takmer 200 miliónov dolárov v kryptomenách od Nomadu, nástroja, ktorý používateľom umožňuje vymieňať si tokeny z jednej blockchainovej siete do druhej,” povedali zdroje televíznemu kanálu.

Poznamenáva sa, že nie je úplne jasné, ako bol útok organizovaný a či Nomad plánuje odškodniť používateľov, ktorí stratili tokeny.

hyba v kóde Nomad, ktorá sa vyskytla po jeho aktualizácii, umožnila výber väčšieho množstva aktív, ako bolo uložených na platforme. Podľa bezpečnostných expertov citovaných televíznym kanálom, každý, kto vedel o zraniteľnosti v kóde, mohol stiahnuť tokeny z Nomad. Hneď ako sa o tom útočníci dozvedeli, podľa CNBC vyslali armády robotov, aby vykonali rovnaké útoky.

„Bez skúseností s programovaním by každý používateľ mohol jednoducho skopírovať pôvodné výstupné údaje o transakcii útočníkov a nahradiť adresu vlastnou,“ povedal pre televízny kanál Victor Young, zakladateľ a hlavný architekt kryptomenového startupu Analog.