Newyorský finančný regulátor udelil pokutu burze kryptomien Robinhood Markets 30 mil. USD

NEW YORK – Ministerstvo financií štátu New York (NYDFS) udelilo kryptoburze Robinhood Markets pokutu 30 miliónov dolárov.

Bolo to za porušenie pravidiel boja proti praniu špinavých peňazí a kybernetickej bezpečnosti. Píše o tom Dow Jones s odvolaním sa na správu regulátora. Išlo o prvú pokutu, ktorú regulátor udelil spoločnosti pôsobiacej v oblasti kryptomien.

Podľa NYDFS Robinhood Markets riadne nepodporoval a necertifikoval potrebné programy v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí a počítačovej kriminalite. Stalo sa tak v dôsledku nedbanlivosti manažmentu a toho, že manažment na tieto účely vyčlenil málo peňazí a ľudí, hoci obchod a počet zákazníkov rástli.

Akcie Robinhood v utorok v obchodovaní vzrástli o 0,3 %. Od začiatku roka sa kapitalizácia spoločnosti znížila o 49 % na 7,89 miliardy USD.

Spoločnosť Robinhood Markets Inc.  je americká spoločnosť so sídlom v Menlo Park v Kalifornii . Zaoberá sa poskytovaním finančných služieb a je známa tým, že svojim klientom ponúka možnosť bezprovízneho obchodovania s akciami a fondmi obchodovanými na burze, anglicky exchange-traded funds – ETF) prostredníctvom mobilnej aplikácie , predstavenej v marci 2015. Robinhood je maklér regulovaný FINRA , registrovaný v americkej komisii pre cenné papiere a burzy a člen spoločnosti Securities Investor Protection Corporation (SIPC).

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.