Vďaka voľbám v USA bohatí oveľa bohatšími

NEW YORK –  Kombinovaný majetok siedmich najbohatších ľudí na svete vzrástol v prvý deň po voľbách v USA o 33 miliárd dolárov, píše Forbes.

Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon a najbohatší človek na svete Jeff Bezos zbohatol o 10,5 miliárd dolárov. Majetok šéfa Facebooku Marka Zuckerberga vzrástol o osem miliárd. O tretiu pozíciu v raste kapitálu sa delia spoluzakladateľ spoločnosti Google Larry Page a najbohatší človek Ázie, zakladateľ spoločnosti Reliance Industries, ktorá vlastní Mukesh Ambani. Majetok každého jednotlivca sa zvýšil o 4 miliardy dolárov.

Na základe hlasovania vykázal americký akciový trh rast. Technologickí giganti sa stali jedným z motorov rastu. Napríklad akcie Amazonu vzrástli o 6,32 percenta na 3 241 dolárov.

Traja z desiatich najlepších miliardárov nedokázali zveľaďovať svoje imanie. Toto je zakladateľ Tesly Elon Musk (stratil 547 miliónov dolárov), investor Warren Buffett stratil 291 miliónov dolárov a zakladateľ Oracle Larry Ellison stratil 379 miliónov dolárov.

Skôr vyšlo najavo, že Jeff Bezos predal akcie svojej spoločnosti za týždeň za 3 miliardy dolárov. Celkovo sa teda v roku 2020 najbohatší muž planéty zbavil cenných papierov svojej spoločnosti za viac ako 10 miliárd dolárov.