Alibaba Group Holding odložil kótovanie akcií

PEKNIG / BRATISLAVA Čínsky internetový gigant Alibaba Group Holding Ltd odložil kótovanie v Hongkongu až na 15 miliárd dolárov v dôsledku rastúcej politickej nestability v ázijskom finančnom centre. Podľa agentúry Reuters to trdia dva zdroje oboznámené  so situáciou.

Alibaba usporiadala schôdzku správnej rady minulý týždeň pred uverejnením poslednej štvrťročnej správy a rozhodla sa odložiť zápis do zoznamu v Hongkongu, ktorý sa má uskutočniť koncom augusta, uviedol jeden zdroj.

Toto rozhodnutie bolo prijaté z dôvodu nedostatočnej finančnej a politickej stability v Hongkongu počas prebiehajúcich demonštrácií trvajúcich viac ako 11 týždňov, ktoré sú sprevádzané stále závažnejším výskytom násilia, dodali zdroje.

Hoci nový termín na zaradenie do zoznamu ešte nebol oficiálne stanovený, Alibaba ho môže umiestniť v októbri, keď sa uvoľní politické napätie a trhové podmienky budú opäť priaznivé a očakáva, že pritiahne 10 – 15 miliárd dolárov, uviedol ďalší zdroj.

Spoločnosť odmietla komentovať informácie o zozname. Oba zdroje chceli zostať v anonymite, pretože neboli oprávnené komentovať situáciu pre médiá.