Najlepšie platobné služby v regióne strednej a východnej Európy ponúka banka Sber

MOSKVA –  Najväčšia ruská komerčná banka Sber bola ocenená ako najlepšia banka pre platobné služby pre finančné inštitúcie v strednej a východnej Európe.

Presný názov ceny je Best Bank for Payments & Collection podľa magazínu Global Finance. Banka v minulosti niesla názov Sberbank.

Tá zhrnula výsledky výročného ocenenia The World’s Best Treasury & Cash Management Banks 2022.

Porota označila Sber za najväčšieho svetového poskytovateľa klíringových služieb a likvidity v rubľoch pre finančné inštitúcie. V roku 2021 platobné služby Sber a systém Sber FinLine uskutočnili viac ako 350 miliónov transakcií rubľov v hodnote 5,7 bilióna rubľov pre viac ako 500 klientskych bánk v 45 krajinách.

K úspechu prispela sa aj produktová rada Cash Management pre finančné inštitúcie, ktorá umožňuje zákazníkom vykonávať zúčtovanie s globálnymi platobnými systémami Visa, MasterCard, AmEx a zahŕňa komplexnú ponuku služieb inkasa hotovosti pre banky v Rusku.

Ďalším nástrojom, ktorý prispel k víťazstvu Sberu, je elektronická obchodná platforma SberCIB Terminal, predtým Sberbank Markets, špecializovaný obchodný systém s online prístupom k nástrojom devízového a peňažného trhu, vyvinutý pre firemných a inštitucionálnych klientov Sber.

Terminál SberCIB poskytuje podnikom prístup k širokému sortimentu produktov v reálnom čase: podporuje konverzné transakcie s hlavnými svetovými menami a menami rozvíjajúcich sa trhov, transakcie v režimoch vyrovnania „dnes“, „zajtra“ a „pozajtra“, swap transakcie, dodávky a forwardy na vyrovnanie, ukladanie vkladov a minimálnych zostatkov. Systém umožňuje nielen uzatváranie obchodov so Sberbank, ale má aj širokú podpornú funkcionalitu: užívatelia získajú prístup k spravodajským kanálom, grafom, online upozorneniam, obchodným limitom a tiež si môžu nastaviť integráciu s účtovnými systémami svojich spoločností, poskytujúc exportné a importné údaje o štandardných protokoloch.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.