Gross, ktorý dal správnu predpoveď, považuje 10-ročné dlhopisy za „nadhodnotené“ na úrovni 4 %.

NEW YORK – Pre tých, ktorí chcú investovať do nástrojov s pevným výnosom, odborník odporúča kratšie dlhopisy

Po tom, čo Bill Gross koncom minulého roka dostal správnu predpoveď výnosov, bývalý kráľ dlhopisov teraz hovorí, že sa vyhýba štátnym dlhopisom.Desaťročný dlh USA je „nadhodnotený“ a podobné cenné papiere chránené pred infláciou s výnosom 1,80 % sú lepšou voľbou, ak bezpodmienečne musíte kupovať dlhopisy. “Ja osobne to nerobím,” napísal v príspevku na webovej stránke X.

Gross získal prezývku „kráľ dlhopisov“, keď pracoval pre spoločnosť Pacific Investment Management Co., ktorú spoluzakladal začiatkom 70. rokov. Koncom minulého roka zarobil milióny po veľkej stávke, že Federálny rezervný systém pristúpi k zníženiu úrokových sadzieb v roku 2024, ktorý ťažil z nárastu dlhopisov. Prichádza po tom, čo v auguste varoval, že dlhopisové býky sa mýlili, tesne pred dvojmesačným kolapsom, ktorý poslal výnosy na 16-ročné maximá.

Globálne dlhopisy sa v pondelok po páde v prvých dňoch roku 2024 zotavili, čo bolo spôsobené obavami, že preteky na konci roku 2023 zašli príliš ďaleko a príliš rýchlo. Referenčné 10-ročné výnosy v USA (pozri graf nižšie) minulý týždeň vyskočili o 17 bázických bodov , čo je ich najväčší nárast od októbra, keďže robustné údaje z trhu práce prinútili obchodníkov prehodnotiť očakávania, že Fed čoskoro uvoľní menovú politiku.