Najdrahší byt v Moskve sa predáva za 1 mld. RUR

Najdrahší byt v Rusku sa nachádza v oblasti “zlatej míle” v Moskve. Predáva za 1,043 miliardy rubľov (RUR). Informoval o tom portál Svet bytov. Ide o šesť-izbový byt o rozlohe 660 štvorcových metrov. Nachádza sa v rezidenčnom komplexe Crystal House na Korobejnikovej ulici. Podľa dnešného kurzu ruskej centrálnej banky  1 eur = 74,4 RUR.

7Penthouse sa predáva bez povrchovej úpravy a má voľné usporiadanie. môže byť v ňom kuchyňa, jedáleň, obývacia izba, päť spální, päť kúpeľní, šatne, práčovňa a miestnosť pre služobníctvo. Súčasťou bytu je dvojposchodová terasa o rozlohe 143 metrov štvorcových,  kde môže byť aj bazén. Cena bytu zahŕňa aj šesť parkovacích miest v podzemnej garáži.

Moskovská zlatá míľa je stred mesta medzi ulicami Ostoženka a Prečistenské nábrežie. Podľa autoritatívnej britskej publikácie Wealth-Bulletin Ostoženka je zaradená do hodnotenia desiatich najdrahších obytných ulíc na svete s cenou 40 000 dolárov za meter štvorcový.

Podľa portálu Svet bytov, priemerný byt v Moskve dnes stojí asi 12,5 milióna rubľov. Je to 83 razy menej ako v súčasnosti najdrahší byt. To znamená, že náklady na jeden meter štvorcový 1,6 milióna rubľov, v najdrahšom ruskom byte sú porovnateľné s nákladmi na najlacnejší byt v Moskve.

Penthouse v Crystal House je takmer sedemkrát lacnejší než najdrahší objekt v ruskom hlavnom meste v roku 2018. Na jeseň minulého roka analytici Knight Frank odhadli najdrahší byt v Moskve na 6,9 miliardy rubľov. Pre túto sumu sa predával päťposchodový byt  o rozlohe 1,8 tisíc štvorcových metrov, ktorý sa nachádza v obytnom komplexe “Viedenský dom” v 1. neopalimovskej uličke. Byt má niekoľko spální, obývaciu izbu, strelnicu, súkromnú vináreň a 23 metrový bazén.

9