Kto je finančník Martin Lancz predseda AFISP

Martin Lancz sa narodil v roku 1974 v Topoľčanoch. Študoval v matematickej triede na Gymnáziu J.G. Tajovského v Banskej Bystrici a maturoval na jazykovom Gymnáziu A. Kmeťa v Banskej Štiavnici. V štúdiu pokračoval na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave. Absolvoval zahraničné študijné programy v USA vo Washingtone a v španielskej Granade.
Profesionálnu finančnú kariéru začínal ešte ako študent v Tatra banke. Podnikať v poisťovníctve, sprostredkovateľských a poradenských službách začínal pred osemnástimi rokmi. Počas svojej profesionálnej kariéry zakladal niekoľko spoločností a pôsobil v ich vrcholovom manažmente na rôznych riadiacich pozíciách. Vybudoval medzinárodný holding sprostredkovateľských firiem UMD Group, ktorého súčasťou je UNIVERSAL maklérsky dom, Finvia holding, UMD Network a ďalšie. Od roku 2017 zastáva funkciu predsedu predstavenstva Asociácie finančných sprostredkovateľov a poradcov (AFISP), ktorá združuje 30 členov a zastupuje vyše 10-tisíc finančných agentov pôsobiacich na Slovensku. Prioritne sa venuje rozvíjaniu medzinárodných vzťahov, pripomienkovaniu našej i európskej legislatívy, zastupovaniu záujmov sektora na najvyššej odbornej úrovni a skvalitňovaniu podnikateľského prostredia. Je zástupcom AFISP v Európskej federácii sprostredkovateľov poistenia (BIPAR).
Je členom prezídia Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ). Angažuje sa v rôznych aktivitách a projektoch v oblasti vzdelávania a zvyšovania finančnej gramotnosti. Je správcom Nadácie Keď potrebujete pomôcť, ktorá každoročne podporuje desiatky charitatívnych projektov. Žije v Bratislave, je ženatý, má dve dcéry. Voľný čas trávi s rodinou, rekreačne lyžuje, pláva, hrá golf. Spolu s manželkou, tanečnou pedagogičkou na VŠMU, rád navštevuje rôzne kultúrne podujatia.