Kim Čong un žiarli na iných priateľov Trumpa

Podľa dostupných informácií severokórejský vodca Kim Čong-un je rozladený a dotknutý tým, že Donald Trump sa stretáva s inými diktátormi. Tieto informácie potvrdil zdroj v Pchjongjangu. Píše humoristický magazín The New Yorker.

Podľa blízkeho poradcu vodcu KĽDR Kim sa cítil psychicky zdevastovaný po zhliadnutí fotografií, kde Trump srdečne objímal v pondelok  iného diktátora v Helsinkách. A uplynul len mesiac, odkedy sa Trump ponáhľal do Singapuru, aby strávil s Kimom nezabudnuteľnú päťhodinovú intenzívnou komunikáciou.

Krátko potom, ho jeho najbližší poradcovia varovali, že nebol citovo viazaný na Trumpa, Kima upozornili na prepojenie Američanov s mnohými inými diktátormi.

“Citoval Trumpa, láskavo hovoril o Xi Jinping a Rodrigo Duterte, povedal len o dvoch, – povedal jeden z poradcov a dodal. “Trump by nikdy nemohol byť verný len jednému diktátorovi.” Pokiaľ ide o autokratov a silných ľudí, je vždy úplne v hre. ”

“Donal Trump povedal, že nás s nim spájajú zvláštne väzby,”povedal Kim, dusiac sa od sĺz. “Myslím si, že pre neho to označovalo niečo iné ako pre mňa.”