Robert Plant vykopal z hlbín svojej sólovej tvorby výberovku

LONDÝN – Digging Deep: Subterranea, (Hlboké kopanie v podzemí) je kompilačný dvojalbum anglického rockového speváka Roberta Planta, ktorý vyšiel minulý tok.

Piesne boli zostavené ako doplnok k jeho podcastového seriálu Digging Deep with Robert Plant. Youtubové vysielanie britského speváka sa stalo veľmi populárnym. Rozpráva v ňom príbehy hitov, zaujímavých albumových skladieb a predtým nevydaných skladieb sólovej kariéry.

Robert Plant: Digging Deep - Subterranea album review | Louder

Hoci sa Led Zeppelin v roku 1980 rozišli, Plant príležitostne spolupracoval s Jimmym Pageom na rôznych projektoch. Zmieňme krátkodobú all-star skupinu so Pageom a Jeffom Beckom v roku 1984 Honeydrippers. Vydali album s názvom The Honeydrippers: Volume One a skupina mala hit číslo tri s remakeom piesne Phila Phillipsa “Sea of Love” a “Rockin” at Midnight”.

Dvojica sa opäť stretla v štúdiu pri prácach na Pageovej sólovej platni Outrider z roku 1988. V tom istom roku brtiský gitarista prispel na album Planta Now and Zen. Spoločne si pod hlavičkou Led Zeppelin zahrali na koncerte Atlantic Records 40th Anniversary 15. mája 1988.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.