Firma pre kovy vkladá do Kazachstanu nádeje

NUR SULTAN / BRATISLAVA – Heneken, významná slovenská spoločnosť zaoberajúca sa recykláciou a tavením neželezných kovov s históriou spolupráce s Kazachstanom, vidí, že sa objavujú nové možnosti pre ešte väčšiu spoluprácu. Napísal denník Astana Times.

Pri nedávnej návšteve Nur-Sultana Michal Hudoba, energetický generálny riaditeľ Henekenu uviedol, že spoločnosť „vkladá veľké nádeje do Strednej Ázie, konkrétne do rýchlo sa rozvíjajúceho Kazachstanu“.

Heneken mal problémy s pandémiou COVID-19. Napriek tomu sa spoločnosť, ktorá má 200 zamestnancov vrátane medzinárodného tímu 15 ľudí, sa dokázala vyhnúť recesii.

„To všetko je vďaka kvalitnej práci nášho veľkého tímu obchodníkov a zároveň včasnej optimalizácii interných procesov v oblasti financií a obchodu, ktoré sme vzhľadom na zložitú situáciu v trhy kvôli koronavírusovej kríze, “povedal Hudoba v exkluzívnom rozhovore pre tento príbeh. „Vďaka nášmu odhodlaniu a najmä solidarite predajného tímu sme dokázali odolať ťažkostiam minulého roka a dosiahnuť historicky najlepšie hospodárske výsledky.

„Tento rok sa zameriavame na stabilizáciu a konsolidáciu našich výrobných kapacít a vstup na nové trhy. Do Balkánu vkladáme veľké nádeje, pretože sme nedávno otvorili nové kancelárie v Belehrade. Ale aj pre Strednú Áziu a konkrétne pre rýchlo sa rozvíjajúci Kazachstan, “povedal Hudoba.

V minulosti Heneken pracoval s kazašskou spoločnosťou Tau-Ken Temir a nakupoval od nej kremík.

„Heneken má za sebou históriu spolupráce s Tau-Ken Temir v regióne Karaganda a bol jej hlavným obchodným partnerom,“ vysvetľuje Lukáš Parizek, poradca Henekena pre vzťahy s vládou a bývalý štátny tajomník (námestník ministra) na slovenskom ministerstve zahraničných vecí a Európy. Záležitosti.

“Akonáhle sa výrobný závod reštartuje, Heneken sa zdá byť strategickým partnerom a môže navrhnúť veľmi sľubnú dohodu o štarte, pretože väčšina výroby Tau-Ken Temir je určená pre trh Európskej únie,” dodal Parizek.

Heneken už vyváža do Holandska, Belgicka, Ruska, Českej republiky, Maďarska, Turecka, Rumunska, Bulharska, Srbska a Chorvátska. Do zahraničia plánuje vyvážať hliníkové vodiče pre prenosné elektrifikačné systémy. Na rozvoj týmto smerom si spoločnosť kladie za cieľ rozvíjať obchodovanie B2G (business-to-government).