Firma Nibulon rozšíri kapacity v meste Mykolaiv

KYJEV – JV Nibulon LLC (Mykolaiv), jeden z najväčších operátorov na trhu s obilím na Ukrajine, prilákal 27 miliónov EUR z Exportného investičného fondu Dánska (EIFO).

Z úveru sa bude financovať  zvýšenie kapacity pobočky Besarabsky v Izmaile.

Tam  sa nachádza sýpka a sa postaví mlyn, informoval tlačový servis spoločnosti na Facebooku.

“Sme mimoriadne ohromení rýchlosťou rozhodovania a podporou zo strany Dánska v týchto ťažkých časoch pre ukrajinskú ekonomiku. Potrebujeme stále viac týchto pozitívnych signálov, aby ich ostatní mohli napodobniť,” povedal finančný riaditeľ Nibulon Olha Babanina.

Podľa obchodníka s obilím budú požičané prostriedky použité na výstavbu sýpky na súčasné uskladnenie 118 500 ton obilia a high-tech moderného mlyna s dennou kapacitou 750 ton.

Toto infraštruktúrne riešenie umožní spoločnosti Nibulon zvýšiť mesačnú exportnú kapacitu pobočky na 300 000 ton, dodávať múku na domáci trh a slúžiť záujmom misie ochrany potravinovej bezpečnosti Svetového potravinového programu OSN prostredníctvom dunajských prístavov, spol. povedal.

Okrem toho, výstavba nových výrobných zariadení zvýši počet pracovných miest v regióne a priláka do práce 100 odborníkov.

Titulná fotografia: CC BY-SA 4.0. Súbor: Музей суднобудування та флоту, Миколаїв.jpg. Vytvorené: 7. júna 2013