Firma Palletways vstúpila na slovenský trh paliet

BRATISLAVA – Palletways, najrýchlejšie rastúca dopravná sieť v paletovej preprave v Európe, oficiálne vstúpila na slovenský trh.

Ako súčasť skupiny Imperial Logistics International bude fungovať z hlavného prekladiskového HUB-u na západnom predmestí Budapešti v Biatorbágy. Palletways HUB u našich južných susedov tak bude nielen cross-dockovou platformou pre maďarsko-slovenskú cezhraničnú dopravu, ale vďaka vynikajúcej polohe bude slúžiť aj na vybavovanie domácich zásielok.

Palletways ponúka celý rad domácich a medzinárodných služieb vrátane domácej prémiovej služby Next day Premium, ekonomických služieb, služby doobedňajšieho doručovania či sledovania zásielok Track&Trace. „Slovensko má s Maďarskom spoločnú 655 km dlhú hranicu. Medzi týmito dvoma krajinami existujú silné kultúrne, obchodné a ekonomické väzby, takže expanzia už aj tak úspešnej maďarskej pobočky je logickým krokom, ako rozšíriť geografické povedomie o spoločnosti Palletways v strednej Európe,“ komentuje rozvoj spoločnosti Marek Ondrejčák, oblastný manažér pre Slovensko.

„Už sme získali deväť nezávislých partnerov, ktorí so sebou prinášajú kombináciu priemyselných skúseností, technickej aj prevádzkovej dokonalosti a neochvejnú motiváciu rozširovať služby Palletways. Tešíme sa z toho, keď vidíme, koľko sme toho za niekoľko mesiacov dosiahli,“ dodal Ondrejčák.

„Slovensko má vyspelú ekonomiku s vysokými príjmami. V porovnaní s celkovým priemerom EÚ rástla nadpriemerným tempom a ide o rýchlo rastúci trh. Hodnota maďarského exportu, ako 35. najväčšieho vývozcu na svete, predstavuje 89 % HDP. Pre sieť Palletways na Slovensku bude preto využívanie medzinárodných služieb kľúčovým prvkom,“ dodáva Peter Kovács, výkonný riaditeľ spoločnosti Palletways v Maďarsku a na Slovensku.

O spoločnosti Palletways

Palletways je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Imperial Logistics International – medzinárodnej divízie spoločnosti Imperial. Spoločnosť Palletways, ktorá bola založená vo Veľkej Británii v roku 1994, poskytuje expresné doručovanie paletového tovaru a je poprednou európskou distribučnou sieťou s väčším počtom prekladiskových skladov a väčším objemom ako ktorýkoľvek iný operátor. Palletways denne spracuje viac ako 45 000 paliet, čo predstavuje spracovanie jednej palety každé dve sekundy. Od svojho uvedenia na trh vyvinula Palletways strategickú sieť viac ako 400 skladov a 20 HUB-ov pokrývajúcich 24 európskych krajín: Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Českú republiku, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Taliansko, Lotyšsko, Litvu, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Írsko, Rumunsko, Španielsko, Slovensko, Švédsko a Spojené kráľovstvo. Ďalšie informácie sú k dispozícii na www.palletways.com.

Imperial je africký a európsky poskytovateľ služieb outsourcingu, integrovanej prepravy, zmluvnej logistiky a prístupu na trh služieb. S 27 000 zamestnancami pracujúcimi v 32 krajinách je našou najvyššou prioritou dodržiavanie predpisov a osvedčených postupov na ochranu všetkých zamestnancov. Naša práca má napriek dennodenným novým výzvam zásadný význam pre dodávky potravín, základných tovarov, zdravotníckych potrieb a ostatných tovarov a služieb. Spoločnosť Imperial nešetrí nijakým úsilím na podporu dodávateľských reťazcov a udržanie globálneho podnikania v pohybe. Ďalšie informácie nájdete na www.imperiallogistics.com.

Imperial Logistics International je jednou z troch divízií spoločnosti Imperial popri divíziách pre Južnú Afriku a africké regióny. Imperial Logistics International má sídlo v Duisburgu v Nemecku (v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko) a je zodpovedná za všetky logistické činnosti skupiny mimo Afriky. Medzinárodná divízia zamestnáva viac ako 9 000 ľudí na 170 pobočkách. Jej dopravné činnosti zahŕňajú špedíciu, nákladnú dopravu, cestnú prepravu a dokonca aj paletový expres. Poskytuje tiež služby 3PL / 4PL. Viac informácií je k dispozícii na www.imperiallogistics.com.