Čínska firma bude vyrábať ruskú vakcínu Sputnik V

PEKING / MOSKVA – Ruský fond priamych investícií  (RFPI) a TopRidge Pharma, divízia spoločnosti Tibet Rhodiola Pharmaceutical Holding oznámili dohodu o produkcii  100 miliónov dávok ročne Sputnik V na svete.

Vyrobený objem umožní očkovanie viac ako 50 miliónov ľudí. Spoločnosti  budú tiež spolupracovať na registrácii a ďalšej propagácii vakcíny v Číne. Spoločnosť TopRidge Pharma získa po schválení regulačným orgánom právo na distribúciu vakcíny v pevninskej Číne, ako aj v Hongkongu, Macau a na Taiwane.

Vakcína Sputnik V je registrovaná v 58 krajinách s celkovou populáciou viac ako 1,5 miliardy ľudí. Účinnosť Sputniku V je 91,6%, čo potvrdzuje zverejnenie údajov v časopise The Lancet, jednom z najstarších a najuznávanejších lekárskych časopisov na svete.

Očkovacia látka je postavená na osvedčenej a dobre preštudovanej platforme humánnych adenovírusových vektorov a používa dva rôzne vektory pre dve vakcinácie počas vakcinácie, čím poskytuje dlhotrvajúcu imunitu v porovnaní s vakcínami využívajúcimi rovnaký mechanizmus podávania pre obe vakcinácie.

Kirill Dmitriev, generálny riaditeľ Ruského fondu priamych investícií (RFPI), uviedol: „Partnerstvo s Tibet Rhodiola rozšíri výrobnú kapacitu pre vakcínu Sputnik V v Číne a zabezpečí dodávku tejto drogy partnerom na prekonanie pandémie. Čína je jedným z najväčších uzlov pre výrobu Sputniku V a sme pripravení rozšíriť partnerstvá s výrobcami v krajine, aby sme uspokojili rastúci dopyt po ruských vakcínach. Vakcína Sputnik V s účinnosťou 91,6% je jedným z najlepších nástrojov v boji proti koronavírusom na svete. “

Ruský fond priamych investícií je štátny fond zameraný na priame kapitálové účasti vo firmách.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.