Banka Rotschildovcov odchádza z burzy v Zurichu

Švajčiarska banka rodiny Rothschildovcov sa čoskoro stane súkromnou: finančná inštitúcia oznámila, že plánuje odísť z burzy v Zürichu a odkúpiť všetky akcie vo voľnom obehu. Výška transakcie bude okolo 890 miliónov dolárov.

odina Benjamina Rothschilda má v úmysle odkúpiť akcie banky Edmond de Rothschilda (Suisse) SA, ktoré sú obchodované na burze v Zürichu, aby zjednodušili právnu štruktúru skupiny spoločností, do ktorých patrí, a pripraviť ju na expanziu. Uvádza to správa uverejnená na webovej stránke banky.

Všetky akcie spoločnosti Edmond de Rothschild (Suisse) SA, ktoré sú vo voľnom obehu v Zürichu, budú kúpené za cenu 17945 švajčiarskych frankov za kus. Potom prestane byť členom švajčiarskeho akciového trhu. Podľa agentúry Bloomberg bude hodnota 50 tisíc akcií banky vo voľnom obehu 897,3 milióna frankov (890 miliónov USD).

V súlade s plánovanou transakciou budú finančné transakcie banky vo Francúzsku prechádzať cez švajčiarske sídlo Edmond de Rothschild (Suisse) SA.

Banka Edmond de Rothschild (Suisse) SA je členom skupiny Edmond de Rothschild. Je to medzinárodná rodinná skupina, ktorá sa vo finančnom sektore špecializuje na súkromné ​​bankovníctvo, správu aktív a fondov a podnikové financie.

Okrem bánk, ktoré sú súčasťou skupiny vytvorenej Edmondom Rothschildom na začiatku päťdesiatych rokov, kombinuje nefinančné aktíva, od vinárov vo Francúzsku, Španielsku, Južnej Afrike, Novom Zélande a Argentíne až po luxusné hotely a charitatívne nadácie.

Skupina je teraz riadená jediným synom Edmonda Rothschilda Benjamina, jeho manželka Ariadne je vedúcou divízie skupiny, ktorá je zodpovedná za nefinančný sektor a charitu.

Po schválení na zasadnutí akcionárov banky sa očakáva zmena v štruktúre riadenia.

Čistý zisk banky Edmond de Rothschild (Suisse) SA dosiahol v roku 2018 222 miliónov švajčiarskych frankov, čo vyplýva zo správy organizácie.