Zelenskyj rokuje s Lukašenkom: dohodol sa na stretnutí s ruskou stranou pri rieke Pripjať

KYJEV / MINSK – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovoril o výsledkoch rozhovoru s bieloruským prezidentom  Alexandrom Lukašenkom. Informuje o tom ukrajinská agentúra UNIAN.

“Dohodli sme sa, že ukrajinská delegácia sa stretne s ruskou delegáciou bez predbežných podmienok na ukrajinsko-bieloruskej hranici, blízko rieky Pripjať,” uviedla ukrajinská hlava štátu.

Lukašenko podľa neho prevzal zodpovednosť za to, že všetky lietadlá, vrtuľníky a rakety rozmiestnené na bieloruskom území zostanú počas cesty, rokovaní a návratu ukrajinskej delegácie na zemi.

Centrum pre obranné stratégie už skôr informovalo, že je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že vláda Bieloruskej republiky (RB) v najbližších hodinách rozhodne o účasti Ozbrojených síl Bieloruska vo vojne medzi Ruskom a Ukrajinou.

Dňa 24. februára 2022 Ruská federácia napadla Ukrajinu a spôsobila v krajine skutočný kolaps. Okupanti sa zmocňujú nielen vojenských jednotiek, letísk, ale strieľajú aj do civilistov a výškových budov v meste. Ruské jednotky vstupujú na Ukrajinu z územia Bieloruska.