Vindome: platforma pre malých investorov do vína

RÍM –  Platforma Vindome je miestom na investovanie malých investorov, ktorá odbornú pomoc pri výbere najlepšieho majetku a vzdialené skladovanie zakúpených fliaš. Výsledkom je komplexný produkt, ktorý klientovi maximálne zjednoduší život.

Existujú dva spôsoby nákupu vín: prvým je investovanie do zbierok s rôznymi dobami návratnosti (od 2 rokov a viac), a podľa toho počkajte toto obdobie pred predajom majetku. Pre takúto investíciu platforma zhromaždila špeciálne kolekcie vín ponúkajúcich niekoľko ročných odrôd v jednej šarži s rôznymi dobami návratnosti.

Druhou možnosťou investovania prostredníctvom Vindome je živé obchodovanie: trh, kde investori reagujú na online ponuky historických vín, predávajú  a nakupujú. Formát dohody je možný ako aukcia, alebo tradičný obchod – vytvorenie obchodnej ponuky, ktorá bude zodpovedať už oznámeným častiam.

Vstupná hranica pre živé obchodovanie je 100 EUR a pre nákup hotovej kolekcie sa zvýši na 150 EUR (jedná sa o škatuľku so 6 fľašami). Spoločnosť Vindome dodá zakúpené vína až k vám domov alebo ich uskladní v colných skladoch a zobrazia sa tiež na osobnom účte investora.

Ako ukazuje každoročne aktualizované hodnotenie Knight Frank, vzácne vína sú jedným z najspoľahlivejších investičných aktív. Za posledných desať rokov ich index atraktivity vzrástol o 120% a v rôznych rokoch (najmä v roku 2016) ziskovosť presiahla hodnotu S&P 500. Na rozdiel od podmienenej investície do nehnuteľností alebo akcií technologického giganta, ako je napr. Google, aby ste mohli investovať do vína, musíte mať veľa vedomostí, rozhodnúť sa, kam uložiť drahé fľaše a kde ich potom predať.
Investícia do vína je celkom bezpečná myšlienka, ktorá málo závisí od nestálosti tradičných finančných trhov, s dobrými vyhliadkami, relatívne lacnými v porovnaní s nákupom limitovanej edície Lamborghini, ale v mnohých krajinách to nie je ľahké.

Napríklad v Taliansku a Francúzsku, aby ste sa mohli stať účastníkom trhu s vínom, musíte získať licenciu a vstupný prah je tu vysoký. Na investície prostredníctvom investičného fondu The Wine budete teda potrebovať minimálne 10 000 libier šterlingov.