Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Uzbekistane oslávilo Deň ústavy, veľvyslanec hodnotil reformy

TAŠKENT – Veľvyslanectvo Slovenskej republiky oslávilo deň Ústavy Slovenskej republiky. Usporiadalo slávnostnú recepciu.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec veľvyslanec Slovenskej republiky v Uzbekistane Viktor Borecký hodnotil ekonomické reformy v Uzbekistane. V úvodnom vystúpení  Viktor Borecký povedal:”So záujmom pozorujeme pokrok v reformách, ktoré dosiahol ľud Uzbekistanu vedený prezidentom Uzbekistanu Šavkatom Mironomovičom Mirzijoevom. Slovensko ako člen Európskej únie, má záujem o rozšírení spolupráce s Uzbekistanom vo všetkých sférach.”

Dodal, že v tejto súvislosti je dôležitým nástrojom Nová stratégia Európskej únie vo vzťahu k regiónu strednej Ázie, kde Uzbekistan  hrá dôležitú úlohu. Slovensko s uspokojením privítalo dokončenie rozhovorov o Dohode o rozšírenom partnerstve medzi Európskou úniou a Uzbekistanom zo 6. júla 2022.

Uzbekistan skúma skúsenosti Slovenskej republiky a podnikateľky z krajiny využili programu “Slovak Sharing Expertise”. Krajinu nedávno navštívil predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár.