V kine Mladosť premietnu v rámci kazašskej prehliadky filmov Armádu Myn Bala, 1 000 detí

BRATISLAVA – Film „Armáda Myn Bala“ (Armáda 1 000 detí) rozpráva o krvavých udalostiach zo začiatku 18. storočia, keď samotnej existencii kazašského ľudu hrozilo zničenie.

V dňoch v dňoch 19.- 20. septembra 2023 bude v kine Mladosť prehliadka kazašských filmov. Vstupné nebude.

V takom čase môže vyslobodenie z cudzej invázie priniesť len spoločná vôľa celého ľudu, ktorý odmietol vnútorné spory a nezhody. Ale aj s plnou zbierkou všetkých svojich bojovníkov môžu byť Kazaši v tejto vojne stále porazení. Toto je ten veľký moment, keď sa každý, kto je schopný nosiť zbraň, postaví na obranu vlasti. Mladí mládenci bez brady tiež zhromažďujú svoju armádu a pod vedením statočného muža Sartaia bez strachu a váhania vstupujú do nerovného boja s nepriateľom.

Táto armáda, Myn Bala sa z kazaštiny prekladá ako tisíc detí, sa ukáže byť taká impozantná, že ovplyvňuje výsledok nemilosrdnej vojny. V ich mladých srdciach je skutočná láska k vlasti, ktorá ich inšpiruje k veľkým činom. Realistické bojové scény vo filme sú pôsobivé a krajina kazašských stepí a hôr fascinuje svojou krásou. Melódia zo slávnej piesne Abai veľmi jasne vyjadruje charakter momentov a nenechá vás ľahostajným počas celého filmu.

Titulná fotografia:   wwww.kazakhfilm.kazakh.ru