Ukrpošta chce kúpiť malú komerčnú banku

KYJEV – Spoločnosť Ukrpošta oficiálne rozbehla proces nakúpu banky, aby mohla rozšíriť portfólio ponúkaných služieb pre zákazníkov.   

Na Facebooku to vyhlásil generálny riaditeľ Ukrpošty Igor Smeľjanskij.

“Týždeň začneme dobrou správou pre všetkých obyvateľov Ukrajiny. Ukrpošta začala proces získavania banky, na ktorom sa pracovalo v pozadí posledné štyri roky” napísal.

Podľa Smeľjanského sa kladú na kupovanú banku tieto požiadavky: musí byť malá, bez pobočiek alebo s malým počtom z nich (keďže počet vlastných pobočiek Ukrposhty presahuje 11 tisíc) a bez portfólia problémových aktív.

“Začali sme rokovania s tromi kandidátmi. Predpokladám, že dohodu uzavriem v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov,” dodal Smeľanskij.

JSC Ukrainian Postal Service alebo Ukrposhta (ukrajinsky: Укрпошта) je verejná obchodná spoločnosť na Ukrajine so stopercentným štátnym vlastníctvom kvôli jej strategickému významu. V rokoch 1999–2015 to bol unitárny podnik vlády Ukrajiny. Ukrposhta je členom Svetovej poštovej únie od roku 1947 a vlastníkom národného podniku vydávajúceho známky „Ukraine Stamps“ (ukrajinsky: Марки України).

 

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.