Trump: Enyky, benyky, kliky bé, ABR Fábry Domine, elce, pelce do pekelce, gombík je lepší ako prstík

WASHINGTON –  Americký prezident Donald Trump po niekoľkých príspevkoch na Twitteri kritizujúcich demokratov, odbočil od politiky a rozhodol sa diskutovať o novom iPhone.

Túto správu adresoval generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple Timovi Cookovi. “Tlačidlo na iPhone bolo oveľa lepšie ako potiahnutie prstom,” napísal americký prezident. Cookova odpoveď na vyhlásenie Trumpa je stále neznáma.

Po určitom čase sám prezident pokračoval v diskusii o demokratoch a ich túžbe vzdať sa funkcií.

Tlačidlo “home” bolo dlho súčasťou dizajnu iPhone. Rozhodli sa zmeniť tradíciu. Pri vytváraní dizajnu telefónu iPhone X a nahradili ho režimom, ktorý využíva pohyb prstom.

Trump nikdy neuverejnil niečo o svojom inteligentnom telefóne a zatiaľ nie sú dostupné žiadne informácie o tom, ktorý model používa, a prečo sa rozhodol sťažovať na nedostatok tlačidla dva roky potom, čo zmizol z dizajnu. Amerciký denník Business Insider tieto otázky adresoval tlačovej službe Bieleho domu, ale neodpovedali na ne. Zatiaľ sa nedočkali ani žiadnych komentárov od firmy Apple.

V rokoch 2013 – 2014, keď ešte Trump nebol prezidentom Spojených štátov, pravidelne komentoval iPhone na svojom Twitteri. Napríklad niekoľkokrát sa sťažoval, že americký inteligentný telefón nemá takú veľkú obrazovku.