Akcie Virgin Galactic letia na obežnú dráhu NYSE

NEW YORK –  V pondelok 28. septembra 2019 si  budú investori môcť prvýkrát kúpiť akcie spoločnosti zaoberajúcej sa kozmickým cestovným ruchom. V New Yorku sa začína obchodovanie s galaktickými cennými papiermi Richarda Bransona. Ide o jeho firmu Virgin Galactic.

Obchodovanie s akciami spoločnosti Virgin Galactic na New York Stock Exchange (NYSE) sa začne v pondelok 28. októbra. Informovala o tom teevízna stanica  CNBC. Z dokumentov Komisie pre cenné papiere (SEC), na ktoré sa odvoláva, vyplýva, že predstavenstvo schválilo zlúčenie spoločnosti Virgin Galactic s rizikovou spoločnosťou Social Capital Hedosophia. V lete roku 2019 získala 49% podiel v leteckej spoločnosti Richarda Bransona. To sa stalo v piatok 25. októbra 2019.

Firma Social Capital Hedosophia je už uvedený na NYSE pod tickerom IPOA. Po víkende bude IPOA nahradený Virgin Galactic – SPCE.

Ticker je burzový symbol, ktorý jednoznačne identifikuje cenný papier na danom konkrétnom trhu. Rôzne trhy používajú rôzne ticker. Napríklad Pražská burza cenných papierov používa ako ticker Bohemian Identification Code , BIC.

Ticker je zvyčajne skrátené meno cenného papiera. Skladá sa z písmen, čísel, alebo z kombinácie oboch. Rôzne trhy používajú ticker rôznej dĺžky.