Tinder a Grindr pasákmi predaja sexu so ženami

Zoznamovacie aplikácie v sociálnych sieťach sa stali obľúbeným nástrojom pre ponuku a vyhľadávanie plateného sexu.” Napísal to francúzsky portál Slate.

Hľadám vážny vzťah, rovnako ako zábavu alebo len vzťah za poplatok,” hovorí 62 ročný Watson v diskusii o aplikácii Zoznamka.

“Pre dvadsaťročnú mladú ženu takýto fenomén nie je nezvyčajný. Stačí, keď jednoducho odmietne tucet foriem starších mužov, aby za dvadsať minút dostala ponuky na zaplatenie za sexuálne vzťahy,” hovorí článok. “Táto prax je vo Francúzsku zakázaná; od roku 2016 zákon ustanovuje pokutu vo výške 1 500 eur za” skutočnosť, že od osoby, ktorá sa zaoberá prostitúciou, prijíma, prijíma alebo prijíma sexuálne vzťahy, “uvádza autor.

Menej viditeľná ako na ulici sa šíri internetová prostitúcia rýchlo. Správa Združenia Scelles, združenia bojujúceho proti prostitúcii, zverejneného 4. júna, ho opisuje ako” prírodnú katastrofu, ktorá sa rozširuje rýchlym tempom, “píše portál. „V Pravidlách Tinder je sekcia s názvom Prostitúcia a obchodovanie s ľuďmi,“ hovorí, že „je prísne zakázané propagovať alebo propagovať platené sexuálne služby, obchodovanie s ľuďmi alebo iné sexuálne aktivity bez súhlasu. Ak tak urobíte, váš účet bude zablokovaný v službe Tinder .

Aj mladá 21 ročná Venuša ľahko obchádza tieto sankcie, jej účet bol niekoľkokrát vymazaný:” Musela som mať dvadsať sedem rôznych e-mailových adries, hovorí. – Stačí vytvoriť nový účet.
Podľa prieskumu asociácie Mouvement du nid, 60% tých, ktorí sa venujú prostitúcii, prechádza cez internet. Správa Fondácie Scelles hovorí, že internet predstavuje dve tretiny prostitúcie, uviedol portál.


Je ťažké kvantifikovať prostitúciu na internete, pretože to nie je viditeľné,” zdôrazňuje Vincent Rubio, výskumník sociálnych vied na univerzite v Paríži-Nanterre. Ďalším problémom je, že prostitúciu možno vykonávať prerušovane. Niektorí ľudia dávajú prednosť tomu, aby čas od času používali zoznamovacie aplikácie.

Internet vám umožní udržať tajomstvo, a predovšetkým poskytuje pocit anonymity,” – povedal výskumník, ktorý vykonal mnoho rozhovorov s mužmi zaoberajúcimi sa prostitúciou. Podľa Vincenta Rubia, “internet vám dáva pocit bezpečia: nie ste na verejnosti, stačí, aby ste boli doma pri počítači. Jedným kliknutím prídete s množstvom reklám.

Výskumný pracovník, ktorý nedávno pracoval na téme homosexuálnych klientov, vysvetľuje, že čím staršia osoba je na trhu zoznamovania, tým ťažšie je nájsť niekoho: Niektorí nakoniec uprednostňujú zaplatenie.

Na rozdiel od pouličnej prostitúcie si internetový klient môže ľahko vybrať osobu, ktorej chce zaplatiť výmenou za sex. Tiež vie, aké služby sa praktizujú, ako uvádza 22-ročný Gustave:„ Na ulici sú všetky rovnaké, aj keď sú ponúkané služby. odlišné. Kým na internete sú fotografie a metódy, ktoré sú opísané v reklame. Klient si môže priamo vybrať, čo ho zaujíma.

Neexistuje žiadny formálny systém európskej spolupráce v boji proti pandingu. Pre niektoré medzinárodné siete môže iba Interpol umožniť výmenu informácií medzi policajnými službami, hovorí článok. „Je jasné, že internet je pre nás ešte ťažší,“ priznáva David-Olivier Reverdy, zástupca tajomníka Národnej policajnej aliancie.

Policajt pripúšťa, že trest zákazníkov, ktorý ustanovuje zákon z roku 2016, je technika, ktorá sa málo využíva. Nebudeme loviť chlapcov, ktorí platia prostitútky, máme iné veci. Dôležité je obchodovanie s ľuďmi, úžera, pasáctvo.