The Times o novom titule najvyšší vodca Putinovi

Pracovná skupina na prípravu návrhov na zmenu a doplnenie ústavy Ruskej federácie navrhla, že po svojom funkčnom období v roku 2024 by Vladimír Putin mohol mať zaujme novú pozíciu, jej navrhovaným názvom je Najvyšší vodca, ruskí nacionalisti uprednostňujú termín „vodca“, to znamená vodca alebo majster, pretože nepochádza zo západného slova (…). Napísal britský denník The Times.

„Kremeľ vyhlásil, že nemá žiadnu pozíciu, kvôli aby jeho šéf prijal taký hviezdny titul. Ale vzhľadom na jeho obraz silného muža, akoby zostúpil zo stránok komiksu a kultivoval sa pomocou série fotografií, na ktorých vyzerá ako mačo, môžete s dôverou povedať, že Putinovi sa môže tento titul páčiť. vlastne si požičali z filmu Star Wars: Najvyšší vodca Snoke (v angličtine „najvyšší vodca“ a „najvyšší vládca“ znie rovnako – supreme leader). (Najvyšší vodca Snoke je postava v epizódach  VII a VIII filmu filmovej ságy Star Wars, humanoid citlivý na sily, najvyšší vodca prvého rádu , silný prívrženec temnej strany síl – poznámka Finančných novín).

“Ako sa ukázalo počas jeho rozhovoru, keď bol oficiálne menej vplyvným premiérom, na Putinovej oficiálnej pozícii nezáleží. Mohol by sa nazvať„ asistentom snehového fúkača na Červenom námestí “a stále by každý vedel, že má na starosti Najvyšší vládca má však lákavý svätostánok: „Už sa nemusíte báť žiadnych volieb.“ Alebo možno by sa mal jednoducho obrátiť priamo na to, kým sa nakoniec stane, a vyhlásiť sa za Vladimíra Veľkého, Kráľa celého Ruska, ” napísal denník The Times

„Dokonca aj Najvyšší vládca Putin bude musieť nejakým spôsobom dohnať Kim Čong Ila, otca severokórejského vodcu, ktorý počas svojej vlády dostal 54 titulov vrátane titulu„ Milý vodca, ktorý plne stelesňuje krásny vzhľad, ktorý by mal mať vodca. “

„A napriek tomu Putin nikdy nebude schopný konkurovať jedinému skutočnému najvyššiemu vodcovi – vodcovi Supremes – ktorým bola Diana Ross, kým neopustí túto skupinu, aby sa venovala samostatnej kariére,“ uzatvára redakcia novín.