Strana Dobrá voľba a Umiernení hľadá odpovede

BRATISLAVA – Politická strana Dobrá voľba a Umiernení si kladie otázky spojené s verejnými financiami.

Apeluje na premiéra Eduarda Hegera a ministra financií Igora Matoviča, aby sa prestali venovať politike založenej na zápisoch v osobných denníkoch na sociálnych sieťach. Podľa nich sú to “gýčové nálady”.

“…ako chce Matovič a Heger v parlamente zabezpečiť schválenie rozpočtu na budúci rok?“ Verejne vyslovil otázku Radoslav Baťo (1977), expert politickej strany Dobrá voľba a Umiernení.

Radoslav Baťo nedokončil štúdium na katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobil s Hospodárskych novinách, Pravde a Sme.  Keď bol šéfredaktorom týždenníka Trend, keď ekonomický týždenník  zverejnil na titulnej strane tvrdenie o tom, že Robert Fico je zlodej dôchodkov. O tomto tvrdení sa viedli súdne spory.  Bývalú ministerku práce, sociálnych vecí a rodiny SR Vieru Tomanovú označil za mimozemšťanku, čo vyústilo do súdneho sporu.V kariére pokračoval ako hovorca Ivety Radičovej prezidenta Andreja Kisku.

Okrem iného pôsobil ako mediálny manažér Útvaru hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR.  Bolo to v čase keď Ministerstvo financií SR riadil Eduard Heger.  Kultúra nadovšetko. Vtedajšiemu premiérovi Igorovi Matovičovi napísal správu sms nasledovného znenia: „Moju manželku si do huby neber, ty zbabelé psychopatické hovno. Rado Baťo“.

Poznámka pre zberateľov kuriozít. Radoslav Baťo bol v čase pôsobenia v médiách iniciátorom vzniku neformálnej pivnej skupiny novinárov s názvom “Dozorná rada Zemegule.”

Tomáš Drucker (1978 ) je slovenský manažér a politik Počas svojej kariéry zastával okrem iného aj funkciu generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Slovenskej pošty, a.s., funkciu ministra zdravotníctva SR a funkciu ministra vnútra SR.

Dňa 15. decembra 2021 predseda politickej strany Tomáš Drucker oznámil tlačovú konferenciu s bývalým predsedom KDH Alojzom Hlinom s názvom „Vianočná dohoda – Spájame sily“, kde oznámili spoluprácu a zmenu názvu strany na Dobrá voľba a Umiernení. Podľa výskumu verejnej mienky agentúry Focus by stranu volilo 2,1 % voličov.