Rusko: v priamom prenose TV1 plagát “Nie vojne !”

MOSKVA : V  priamom prenose redaktorka ruskej televíznej stanice Prvý kanál Marina Ovsiannikova ukázala  ​​protivojnový plagát vo vysielaní spravodajskej relácie Vremja, večer 14. marca 2022. Jej akciu a príhovor nájdete tu.

Na plagáte bola výzva: NO WAR (Nie vojne). Zastavte vojnu. Neverte propagande. Tu Vám kamú. Russain Againts War. (Rusi proti vojne).

Po ukázaní plagátu je okamžite zatkla polícia. Hrozí jej väzenie od troch do pätnástich rokov. Marina Ovsiannikova predtým nahrala v svojom kanáli v sociálnej sieti Telegram videoklip.

Hovorí v ňom: “To čo sa deje na Ukrajine je agresia. Je to zločin. Rusko je agresor. Zodpovednosť za túto agresiu je na svedomí jediného človeka. Je to Vladimír Putin. Môj otec je Ukrajine, mama je Ruska. Nikdy neboli nepriateľmi. Sú ako náhrdelník na mojom krku. Sú symbolom toho, že Rusko to musí okamžite  zastaviť bratovražednú vojnu.”

Marina Ovsiannikova povedal, že posledné roky pracovala v televízii, ktorá sa zaoberala zombovaním obyvateľstva a propagandou. Poznamenala, že šírila z obrazovky televízie klamstvá. “Choďte na mítingy, nezavrú nás všetkých!” Povedala. V závere príhovoru povedala, že z Rusov nezmyje vinu ani desať ďalších generácií.

Zombi alebo zombie alebo zombia je bytosť obľúbená predovšetkým v hororoch, čiastočne zodpovedajúca fextom. Tento termín rozšíril William Seabrook na konci 20. rokov 20. storočia vo svojej knihe The Magic Island.

Dňa 24. februára 2022  Vladimír Putin ako vrchný veliteľ ozbrojených síl dal povel, aby ruská armáda vstúpila na územie Ukrajiny.