Pedofil dôvodom odstúpenia manažéra Barclays

LONDÝN – Šéf britskej banky Barclays Jess Staley odstúpil po vyšetrovaní britských úradov ohľadom jeho vlastných väzieb so spáchaným samovražedným miliardárskym pedofilom Jeffreym Epsteinom, píše CNBC.

Koncom októbra boli známe predbežné zistenia vyšetrovania, ktoré organizovali Financial Conduct Authority a Britská agentúra pre reguláciu obozretného podnikania. Samotné vyšetrovanie sa týkalo prítomnosti a povahy Staleyho väzieb na Epsteina.

Je potrebné poznamenať, že počas konania sa nenašiel jediný dôkaz o tom, že by si bankár vedel o zločinoch, z ktorých bol Epstein obvinený, a nepreukázali sa ani podozrenia, ktoré mu boli pripisované. Okrem toho má Staley v úmysle spochybniť zistenia vyšetrovania.

Vrcholový manažér sa však napriek tomu rozhodol odstúpiť. V blízkej budúcnosti bude K.S. Venkatakrishnan, lepšie známy ako Venkat. Na vymenovanie musia jeho kandidatúru schváliť regulačné orgány.

Jeffrey Epstein, ktorý si vybudoval kariéru v investičnej banke Bear Stearns a potom založil vlastnú investičnú spoločnosť J. Epstein & Co, bol koncom 21. storočia obvinený z organizovania prostitúcie za účasti maloletých. Následne uzavrel dohodu s úradmi a podarilo sa mu vyhnúť sa prenasledovaniu uzatváraním zmlúv a vyplácaním škôd poškodeným.

V lete 2019 však finančníka opäť zadržali a obvinili z obchodovania s maloletými. O niekoľko týždňov neskôr Epsteina našli mŕtveho vo vlastnej cele v newyorskom väzení. Lekárski experti dospeli k záveru, že spáchal samovraždu. V budúcnosti sa smrť škandalózneho miliardára stala dôvodom mnohých konšpiračných teórií.