Pápež František podporil páry homosexuálov

VATIKÁN – Pápež František prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov a odobril potrebu zákonov, ktoré takýto zväzok umožňujú. V prospech registrovaných partnerstiev sa pritom vyslovil ako vôbec prvý pápež.

Ako napísal portál Postoj, Pápež povedal: „Homosexuálne osoby majú právo žiť v rodine. Sú Božími deťmi a majú právo na rodinu. Nikto nemôže byť kvôli tomu vylúčený alebo nešťastný. To, čo musíme zabezpečiť, je vytvoriť zákon o registrovaných partnerstvách, aby takýmto spôsobom mali právnu ochranu. Sám som sa za to zasadzoval,“ povedal pápež v dokumentárnom filme Francesco, ktorý režíroval Američan ruského pôvodu Jevgenij Afinejevskij.

„Francesco“ – to je názov nového dokumentárneho filmu o súčasnom pápežovi. Americký režisér ruského pôvodu Evgeny Afineevsky približuje Svätého Otca a jeho pohľady na súčasnosť prostredníctvom rozhovorov s ním i s ďalšími osobnosťami. Film bude mať svetovú predpremiéru v stredu 21. októbra na Filmovom festivale v Ríme a o deň neskôr získa ocenenie Kinéo.