Najobľúbenejšia módna značka je Off-White

Platforma Lyst, ktorá sa špecializuje na analýzu spotrebiteľského správania v módnom priemysle, zostavila zoznam najobľúbenejších svetových značiek v prvom štvrťroku 2019. Vedie Off White.

Značku Off-White založil afroamerický dizajnér Virgil Ablo. Táto značka sa posunula z pozície predchádzajúceho lídra – módneho domu Gucci, ktorý v tomto štvrťroku obsadil druhé miesto.

Tretie miesto obsadil francúzsky Balenciaga, ktorý vo februári spolu s predajcom Farfetch vytvoril ekologickú kolekciu kapsúl. Na štvrtej – talianskej Valentino, v ktorej sa zúčastnila show couture supermodelka Naomi Campbell. Nasledovali talianske luxusné značky Fendi a Prada.

Medzi desiatku najvyhľadávanejších značiek na svete patrí aj prémiová značka Stone Island, Versace, Vetements a Saint Laurent.

Experti Lyst každý rok zverejňujú štvrťročné správy o preferenciách piatich miliónov zákazníkov v 12 000 internetových obchodoch. Prehľady sú generované na základe dopytov vo vyhľadávačoch.

Skôr to bolo hlásil, že kožené tenisky so zvýšenou podrážkou britskej značky Alexander McQueen sa stal lídrom v rebríčku najobľúbenejších vecí na svete. Druhé miesto obsadil rám talianskeho módneho domu Prada, ozdobený ozdobnými hrotmi.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.