Minister financií Sergej Kozlík naspieval pieseň Igi čau, čau, čau o ministrovi financií Igorovi Matovičovi

BRATISLAVA – Hrá a spieva bývalý minister financií pán Sergej Kozlík.

Sergej Kozlík do siete videí You Tube umiestnil vlastnú pieseň Igi čau, čau, čau. Autorom hudby a textu je Sergej Kozík. Sprevádza sa na gitare Feneder Stratocaster.

Sergej Kozlík (* 27. júl 1950, Bratislava) je slovenský ekonóm a politik, bývalý minister financií a podpredseda vlády Slovenskej republiky a poslanec Európskeho parlamentu zvolený za Ľudovú stranu – Hnutie za demokratické Slovensko. Zakladateľ strany NÁRODNÁ KOALÍCIA.

Stratocaster, na titulnej fotografii,  je typ elektrickej gitary, ktorý navrhol Leo Fender na začiatku 50. rokov 20. storočia a ktorý sa vyrába dodnes. Spoločne s Gibson Les Paul, Fender Telecaster patrí k najtypickejším modelom gitár.

V roku 1954, kedy bol uvedený na trh pod menom Stratocaster. Názov bol odvodený od slova stratosféra, predstavoval revolučný hudobný nástroj. Obsahoval niekoľko dovtedy nevídaných konštrukčných riešení. Už samotný tvar tela vzbudzoval u vtedajších hudobníkov veľký obdiv, záujem, ale aj pohŕdanie či nedôveru. Novinkou bol nový typ tremola nazývaný vibrato, ktoré pri častom a hrubšom používaní držalo ladenie nástroja lepšie ako vtedajšie bežné tremolá (napríklad Bigsby). Tremolo sa skladá zo 6 kameňov umožňujúcich ľahké nastavenie gitary, vibrapáky, kovového bloku a pružín.

Gibson Les Paul je elektrická gitara, ktorej projektantom bol džezový gitarista Les Paul a Ted McCarty.