Ľuboš Blaha vyzval Predsednictvo SAV odstúpiť

BRATISLAVA – Poslanec Ľuboš Blaha za stranu Smer – Sociálna demokracia vyzval Predsedníctvo Slovenskej akadémie vied (SAV) k tomu, aby odstúpilo. Predsedníctvo konštatovalo, že jeho výrokmi sa bude zaoberať Etická  komisia SAV. Finančné noviny uvádzajú jeho stanovisko:

“Predsedníctvo SAV, ktoré na mňa zaútočilo ako na politika, bezprecedentne vstúpilo do politického zápasu na Slovensku, čo nesmie ostať bez následkov. Ak má akademická pôda ostať apolitická a nezávislá, nie je možné, aby takto zasahovalo do predvolebnej kampane. Verím, že všetci členovia Predsedníctva SAV, ktorí hlasovali za toto šikanózne vyhlásenie voči mne ako poslancovi NR SR, zvážia svoje ďalšie pôsobenie vo svojich funkciách, pretože zneužili svoju verejnú funkciu a porušili základné akademické princípy, ” napísal poslanec.

V svojom stanovisku dodáva, že prvý krát od roku 1989 akademickí funkcionári takto surovo v stúpili do predvolebnej kampane.” Autor stanoviska dodal, že Mimochodom, na SAV pôsobí už asi 15 rokov a svoje politické názory v parlamente prezentuje veľmi expresívne už asi 8 rokov.

“Ak sa Predsedníctvo SAV rozhodlo zrovna počas predvolebnej kampane, kedy som sa stal jednou z hlavných tvárí politickej strany SMER-SD, vyjadriť takto nenávistne voči mojej osobne, považujem to za čistý politický akt a bolo by vhodné prešetriť, čo toto rozhodnutie členov Predsedníctva SAV motivovalo, ” konštatuje v závere svojho stanoviska týkajúceho sa Predsedníctva SAV poslanec za stranu Smer – Sociálna demokracia.