Londýn: vypi pivo, jedz čipsy, posilníš svetový mier !

LONDÝN – Na vyrovnanie strát, ktoré utrpeli britské krčmy v dôsledku nútenej prestávky počas pandémie koronavírusov, musí každý dospelý človek v krajine vypiť najmenej stodvadsaťštyri pollitrov piva (takmer sedemdesiat litov). Napísal denník Metro.

Noviny tiež vyzvali všetkých návštevníkov krčmy, aby vypili stodvadsaťdva pohárov vína, aby pokryli stratu 25,66 miliárd libier strát tisícov prevádzok v Spojenom kráľovstve. Tí, ktorí nepijú alkohol, budú musieť zjesť deväťstosedemdesiatšesť vrecúšok čipsov alebo štyridsať teplých jedál.

Odborníci z poradenskej spoločnosti Company Debt uviedli, že práve krčmy boli medzi zariadeniami, ktoré boli pandémiou zasiahnuté najviac. Minimálne dvetisíc prevádzok je už navždy zatvorených a zvyšok v súčasnosti potrebuje finančnú podporu.

“Mnoho krčiem sa otvorí s obrovským dlhom.” Zobrali si splatné pôžičky a nikto nevie garantovať, či sa zákazníci vrátia,“ uviedol člen Fóra Britských krčiem Dave Mountford. Zaujímalo ho, čo by sa stalo s krčmami, keď si ľudia po mesiacoch nútenej izolácie zvykli piť doma.

Od 17. mája 2021 sa krajina pripravuje na opätovné otvorenie krčiem po niekoľkých mesiacoch prestávky. Úrady umožnia skupinám do tridsať osôb zhromažďovať sa vonku a do šiestich osôb v interiéroch.