Rusko: súťaž tímov ako rýchlo vykopať reálny hrob

NOVOSIBIRSK – V Novosibirsku sa konala súťaž v kopaní hrobov. Tím z mesta Omsk dokončil úlohu za 38 minút a stal sa víťazom. Oznámil to riaditeľ krematória, ktoré organizovalo súťaž, Boris Jakušin, informuje agentúra TASS.

Súťaže sa zúčastnilo osem tímov z rôznych miest Sibíri. Ako uviedli organizátori, súťaž sa koná s cieľom zvýšiť úroveň pracovných výkonov, prilákať pozornosť mladých ľudí a zvýšiť prestíž tejto profesie.

Rusi museli kopať hrob hlboký takmer dva metre. Porota hodnotila rýchlosť, kvalitu a techniku ​​kopania. Na kontrolu veľkosti hrobov bola do nich spustená rakva.

„Predtým bola súťaž považovaná za amatérsku a konala sa prvýkrát v Maďarsku. Teraz má štatút medzinárodnej odbornej súťaže pre špecialistov a pracovníkov v rituálnej sfére. Konalo sa dnes v Rusku prvýkrát – tu v Novosibirsku, “uviedol riaditeľ krematória.

Predtým sa podobné súťaže konali v Tomsku. Tam sa po takomto šampionáte objavila služba „rakva na hodinu“. Myšlienka vznikla, keď spoločnosť začala často telefonovať a pýtať sa na prenájom rakiev. Prvé miesto bolo odmenené cenou 30 000 rubľov. To je približne 350 EUR.