Lloyd’ of London môže zaplatiť 5 mld. GBP

LONDÝN –   Výplaty spoločnosti Lloyd’ of London na poistnom trhu pre prípady spojené s koronavírusmi môžu dosiahnuť 5 miliárd libier (GBP), informovala agentúra Bloomberg

Ide  o širokú  škálu incidentov: za obete sa považujú tak tí, ktorí zastavili svoje obchodné aktivity, ako aj tí, ktorí zrušili udalosti z dôvodu karanténnych obmedzení. Za prvých šesť mesiacov dosiahli platby Lloydou kvôli koronavírusu 2,4 miliardy GBP. Desiatky tisíc ľudí podali žaloby o náhradu škody.

Straty na najväčšom poistnom trhu na svete sa odhadujú na 400 miliónov GBP. „Pandémia spôsobila katastrofické spoločenské a ekonomické škody, ktoré si vyžadujú bezprecedentné opatrenia na potlačenie šírenia vírusu a na opätovné postavenie firiem a hospodárstva na nohy,“ uviedol John Neal, šéf Lloyd’s. Okrem koronavírusu je potrebné vykonať platby aj obetiam sezóny hurikánov, ktorých straty sa už odhadujú na miliardy GBP.

Všeobecne platí, že záchrana svetového hospodárstva pred následkami krízy by do roku 2025 mohla stáť 35 biliónov dolárov. Ak teraz svetová ekonomika dosiahla vrchol zotavenia z epidémie, potom ju v blízkej budúcnosti môžu čakať nové problémy.