Klaus Schwabe hovorí o veľkom resete kapitalizmu, zdravšej, spravodlivejšej a bohatšej budúcnosti

DAVOS –   Klaus Schwabe zakladateľ Svetového ekonomického fóra (World Economic Forum – WEF) predstavil na jeho pôde publikáciu Time for great reset (Čas na veľký reset).

Pojem reset sa používa v osobných počítačoch keď ho vypnete a on sa znovu zapne, naštartuje.

Agenda veľkého resetu bude mať tri hlavné zložky. Prvý by nasmeroval trh k spravodlivejšiemu výsledkom. Na tento účel by vlády mali zlepšiť koordináciu (napríklad v daňovej, regulačnej a fiškálnej politike), zlepšiť obchodné dohody a vytvoriť podmienky pre “hospodárstvo zainteresovaných strán”. V čase klesajúcich daňových základov a rastúceho verejného dlhu majú vlády silnú motiváciu pokračovať v takýchto opatreniach.

Okrem toho by vlády mali zaviesť dlhodobé reformy, ktoré podporujú spravodlivejšie výsledky. V závislosti od krajiny môžu zahŕňať zmeny daní z bohatstva, zrušenie dotácií na fosílne palivá a nové pravidlá upravujúce duševné vlastníctvo, obchod a hospodársku súťaž.

Druhou zložkou programu Veľkej obnovy by bolo zabezpečiť, aby investície napredovali v spoločných cieľoch, ako je rovnosť a udržateľnosť. Tu, vo veľkom meradle výdavkové programy, ktoré mnohé vlády vykonávajú predstavujú veľkú príležitosť pre pokrok. Európska komisia pre jedného predstavila plány na obnovu fondu obnovy vo výške 750 miliárd EUR (826 miliárd USD). USA, Čína a Japonsko majú tiež ambiciózne ekonomické stimulačné plány.

Namiesto využívania týchto fondov, ako aj investícií súkromných subjektov a penzijných fondov na vyplnenie trhlín v starom systéme by sme ich mali použiť na vytvorenie nového, ktorý bude z dlhodobého hľadiska odolnejší, spravodlivejší a udržateľnejší. To napríklad znamená budovanie “zelenej” mestskej infraštruktúry a vytváranie stimulov pre priemyselné odvetvia, aby zlepšili svoje výsledky v oblasti environmentálnych, sociálnych a riadiacich metrík (ESG).

Treťou a poslednou prioritou programu Veľkej obnovy je využiť inovácie štvrtej priemyselnej revolúcie na podporu verejného dobra, najmä riešením zdravotných a sociálnych výziev. Počas krízy COVID-19 spoločnosti, univerzity a ďalšie krajiny spojili svoje sily, aby vyvinuli diagnostiku, terapiu a možné vakcíny. zriadiť testovacie centrá; vytvoriť mechanizmy na sledovanie infekcií; a poskytovať telemedicínu. Predstavte si, čo by bolo možné, keby sa v každom odvetví vynaložilo podobné spoločné úsilie.

Narodil sa v Ravensburgu v roku 1938, Klaus Schwab je dieťa Nemecka z čas  Adolfa Hitlera, policajno-štátneho režimu postaveného na strachu a násilí, na vymývaní mozgov a kontrolu, na propagandu a lži, na industrializmus a eugenika, na dehumanizáciu a “dezinfekciu”, na mrazivé a grandiózne vízie “nového poriadku”, ktorý by trval tisíc rokov.

Jeho kritici píšu, že zdá sa, že Schwab “zasvätil svoj život znovuobjavenie tejto nočnej mory a snahe premeniť ju na realitu nielen pre Nemecko, ale pre celý svet.”  Napísal portál Off Guardian.

Ešte horšie je, ako jeho vlastné slová potvrdzujú znovu a znovu, jeho technokratické fašistické vízie je tiež skrútené transhumanistické jeden, ktorý bude spájať ľudí so strojmi v “kuriózne zmesi digitálnych-a-analógový život”, ktorý bude infikovať naše telo s “Smart Dust” a v ktorom polícia bude zrejme môcť čítať naše mozgy.

A ako uvidíme, on a jeho komplici využívajú krízu Covid-19 na obídenie demokratickej zodpovednosti, na prepísanie opozície, na urýchlenie ich agendy a na jej vynútenie zvyšku ľudstva proti našej ľudosti v tom, čo on znamená “Veľký reset”.

Schwab nie je, samozrejme, nacista v klasickom zmysle slova, nie je ani nacionalista, ani antisemita, ako svedčí o 1 milión dolárov Dan David Cenu bol udelený Izraelom v roku 2004.

Avšak 21. storočie však fašizmus našiel rôzne politické formy, prostredníctvom ktorých mohol pokračovať vo svojom základnom projekte pretvárania ľudstva tak, aby vyhovoval kapitalizmu nehanebne autoritárskymi prostriedkami.

Tento nový fašizmus je dnes pokrok v rúšku globálneho riadenia, biologickej bezpečnosti, “New Normal”, “New Deal for Nature” a “Štvrtá priemyselná revolúcia”.