ZSNP, a.s. vstupuje do likvidácie, píše malým akcionárom, aby predali svoje akcie za 8 eur

ŽIAR NA HRONOM – Závody Slovenského národného povstania (ZSNP),  a. s. vstupujú do likvidácie. Firma to akcionárom oznámila listom.

Spoločnosť vstúpila do likvidácie 1. septembra 2020. Valné zhromaždenie rozhodlo, že spoločnosť odkúpi od akcionárov svoje vlastné akcie. Menovitá hodnota akcie je 7,30 eur. Spoločnosť ponúka za jednu akciu 8 eur. Akcie spoločnosť kupuje na adrese Priemyselná 12, 965 63 Žiar nad Hronom.

Majoritným akcionárom ZSNP  sú spoločnosti zo skupiny Penta Investments.

Na jej stránke sa konštatuje, že ZSNP patrí k najvýznamnejším hutníckym podnikom v Slovenskej republike so zameraním na spracovanie hliníka. Penta Investments ovládla podnik v roku 2002. Ako konštatuje, majitelia sa venovali v tieto roky reštrukturalizácii. Tá sa nepodarila. Majitelia podnik likvidujú.

Menšinoví akcionári majú na firme podiel 1,65 %. Zisk spoločnosti za rok 2019 bol 226 000 eur.

Predsedom predstavenstva ZSNP je Ján Klimko, členom Marián Chylik. Predsedom dozornej rady spoločnosti bol podľa výročnej správy za rok 2019. Jozef Pitnner. Členmi dozornej rady boli Pavol Ďurica a Jozef Špirko. Ostatne menovaný zostavoval prvý volebný program strany Obyčajní ľudia, nezávislé osobnosti.