Kazachstan: monografia o inelektuálnom kapitále

ALMATY – Intelektuálny kapitál ako základ spoločenského rozvoja v Kazchstane. To je titul  monografie, ktorá vyšla vo Veľkej Británii. Autormi sú G.S.Sultanbaeva, O.P.Ložnikova, A.Golovčun, E.S.Sultanbaeva.

Cambridge Scholars Publishing vydáva výsledky vedeckého výskumu v oblasti zdravia, života, sociálnych problémov. Vydavateľstvo vzniklo v roku 2001 a sídli v historickej knižnici Lady Stevensonovej v Newcastle-upon-Tyne vo Veľkej Británii a má pobočky v Berlíne (Nemecko), Barcelone (Španielsko) a Pekingu (Čína).

Vydavateľstvo prejavilo záujem a autori dostali ponuku na uzavretie zmluvy o bezplatnom vydaní monografie na zmluvu na bezplatné vydanie monografie v anglickom jazyku. Práca na práci na knihe trvala viac ako dva roky.

Štúdia podrobne skúma informačné a komunikačné procesy pri formovaní intelektuálneho národa a informačné a komunikačné technológie zamerané na posilnenie a zlepšenie intelektuálneho potenciálu Kazachstanu v informačnej spoločnosti. Na základe hĺbkovej analýzy odhalila trendy v procese modernizácie, snahy o konkurencieschopnosť krajiny.
Analyzuje sa realizácia efektívnej politiky smerujúcej od procesu formovania intelektuálneho národa k intelektuálnemu potenciálu – priorite rozvoja vedy v Kazachstane. autori vykonali prácu na popularizácii a pokrytí informačnej politiky určujúcej rozvoj a formovanie intelektuálneho národa. Skúmali sa osobitosti informačných a komunikačných technológií vplyvu individuálneho vedomia na verejné vedomie. A čo je najdôležitejšie – tendencie nevyhnutnosti a dôležitosti formovania intelektuálneho národa a definované perspektívy jeho formovania.

Kniha bude zaujímavá a užitočná pre široký okruh čitateľov, keďže v súčasnom svete ide o “tvorivú produkciu”. modernom svete práve “kreatívna produkcia” založená na tvorivom potenciáli a intelektuálnom kapitáli občanov slúži ako zdroj rozvoja skutočne inkluzívnej ekonomiky. S publikáciou sa môžete oboznámiť kliknutím sem: