JP Morgan: kryptomeny ako jed na myši a potkany

NEW YORK – Iba desať percent investičných spoločností, ktoré sa zúčastnili prieskumu spoločnosťou JPMorgan, obchoduje s kryptomenami. Takmer polovica z nich zároveň porovnávala digitálne aktíva s „jedom na potkany“, píše Reuters.

Väčšina investorov očakáva, že regulačné orgány sprísnia svoje nariadenia o kryptomenách. Asi 95 percent opýtaných sa domnieva, že podvody vo svete digitálnych aktív sú „trochu alebo veľmi rozšírené“.

Asi 80 percent spoločností neplánuje obchodovať s kryptomenami. Až 40 percent investorov uviedlo, že osobne investovali do kryptomien. Miliardár Warren Buffett označil bitcoiny za „jed na krysy“. Tretina respondentov, ktorí sa zúčastnili prieskumu JPM, súhlasila s týmto pohľadom. Ďalších 16 percent považovalo kryptomenu za dočasný koníček.

Predtým sa uvádzalo, že v Južnej Afrike zmizli dvaja zakladajúci bratia investičnej spoločnosti pre kryptomeny Africrypt. Spolu s nimi zmizlo 69 tisíc bitcoinov v hodnote 3,6 miliárd dolárov, ktoré patrili zákazníkom.

Hodnota bitcoinu na kryptoburze Binance prvýkrát od januára tohto roku klesla 22. júna pod 30-tisíc dolárov. Dôvodom tejto dynamiky boli negatívne správy z Číny. Čínska ľudová banka nariadila čínskym organizáciám vrátane najväčších bánk a platobného systému Alipay, aby sa nezúčastňovali na kryptomenových transakciách.