Japonský štátny dôchodkový fond ponúka výnos 2,7 %

TOKYO – Japonský štátny dôchodkový investičný fond uviedol, že návratnosť jeho investícií v druhom štvrťroku tohto roka bola 2,7 percenta.

Spravovaný majetok sa zároveň zvýšil o 4,98 bilióna jenov (45,4 miliardy dolárov) na rekordný objem 191,6 bilióna jenov (1,75 bilióna dolárov).

Najvýnosnejšími investíciami najväčšieho dôchodkového fondu na svete boli investície do zahraničných akcií, ktoré poskytli 8,6 -percentný výnos na pozadí 0,3 -percentného poklesu cenných papierov miestnych spoločností. Zahraničné dlhopisy vzrástli o 1,9 percenta, zatiaľ čo japonské dlhopisy vzrástli o pol percenta.

„V apríli až júni sa hodnota svetových cenných papierov zvýšila na pozadí očakávaní očkovania proti koronavírusu a obnovenia ekonomickej aktivity, ako aj zachovania mäkkej menovej politiky v kľúčových krajinách. Japonské zásoby v domácom prostredí klesali kvôli obavám z rastúceho výskytu, “povedal prezident nadácie Masataka Miyazono.

Dôchodkové fondy v Európe zároveň čelia prekážkam, aby maximalizovali úspech svojich investícií. V auguste PensionsEurope uviedol, že stále nevie nájsť rovnováhu medzi ziskovosťou a túžbou viac investovať do projektov, ktoré podporujú životné prostredie a spoločnosť. V USA, ako zistil Bloomberg, stále aktívne investujú do podnikov, ktoré škodia planéte.