Japonci na neverných mužov a ženy detektívmi

Mnoho Japoncov nerado narazí na nepríjemnú realitu, a preto kontrolujú podozrenia a častejšie si prenajímajú súkromných detektívov,” píše Felix Lill na stránkach švajčiarskeho denníka Neue Zürcher Zeitung.

“Na obrazovke Naotaka Ikeda ukazuje video: muž a žena prichádzajú do hotela v hodinovej sadzbe, po nejakej dobe opustia to.” Potom sme ho chytili! “Hovorí Ikeda a pozastaví (…) Podľa neho, päť detektívov bolo pridelených mužovi, o dva mesiace neskôr dokázali, že má na svojom mieste intrigu. Rozkaz bol splnený: v rozvodovom konaní sú takéto videá považované za dôkaz cudzoložstva, “- hovorí autor článku.

Ikeda, asi 65-ročný muž, oblečený do tmavo modrého obleku s ihlou, riadi pobočku najväčšej detektívnej agentúry Galu v Japonsku,” píše Lill. “Argumentuje, že ak klient chce dôkazy o svojich podozreniach, tieto podozrenia sú takmer vždy potvrdené. V dvoch tretinách prípadov hovoríme o nevere manžela, v ostatných prípadoch, o špehovaní zamestnancov na objednávku ich zamestnávateľov. Podnikanie prebieha dobre: ​​asi 20 rokov sa Galu obrátil z malého úradu na detektívnu agentúru s vlastnou franšízou, 124 pobočkami a asi 700 detektívmi, ktorí vlani dokončili asi 8 000 objednávok vlani.  V Japonsku je približne 6000. detektívnych agentúr.

Dôkazy Ikedy sa používajú v súdnom procese.Každý človek tajomstvo, stačí mu dať dostatok času na jeho vyhľadanie.  V priemere vyhľadávanie dôkazov súvisiacich s neverou trvá jeden mesiac.  Náklady na ich získanie sú okolo 100 tisíc jenov. … Na konci detektívi tvoria takmer 100-stránkový protokol. Ikeda ukazuje jednu kópiu: šitú knihu plnú farebných fotografií, údaje o dátumoch a popisy miest.

Počet potenciálnych zákazníkov neustále rastie. “V Japonsku nie sú manželstvá ani večné, počet rozvodov sa od roku 1970 zdvojnásobil. Okrem toho podvádzaní manželia, ktorí dokázali preukázať zradu partnera, sú kompenzovaní za morálne škody.”

Podľa mužov Naotaki najčastejšie prenajímajú detektívi. Vysvetľuje to tým, že dnes ženy pracujú viac a na pracovisku majú viac príležitostí na milostné vzťahy, ale mnohí muži – na rozdiel od žien – sú prekvapení, keď im Ikeda ukáže videozáznam. Mnohí muži si myslia, že sú nadradení ženám a myslia si, že ich nemožno oklamať. Často sa objavujú slzy v ich očiach,

Vo svete práce, kde často pracujú aj detektívi, dopyt rastie. Spoločnosti dnes čoraz častejšie chcú vedieť, či zamestnanci, ktorí si zobrali práceneschopnosť, sú naozaj chorí a či bývalí zamestnanci skutočne zachovávajú obchodné tajomstvá.